• Bükreş Uçak Bileti

    Romanya’nın başkenti ve en kalabalık şehri Bükreş’e gitmeden önce Bükreş uçak bileti hakkında detaylı bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Türkiye'den Bükreş’e direkt uçuşlar Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve Rumen havayolu TAROM ile haftanın her günü düzenleniyor. Bükreş’e direkt olarak sadece İstanbul üzerinden uçabiliyorsunuz. İstanbul-Bükreş yolculuğu için direkt uçuşlar yaklaşık 1 saat 20 sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden Bükreş uçak bileti için arama yaparak uçuş sürenizi hızlıca hesaplayabilirsiniz. Bükreş için en ucuz uçak biletlerini seyahatim.com ile karşılaştırarak bütçenize uygun Bükreş uçak biletini alabilirsiniz. 

Bükreş’te Gezilecek Yerler

Bükreş gezinize 20.000 işçi ve 700 mimar tarafından inşa edilen Parlamento Sarayı’nı ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Bu görkemli yapı, Bükreş’te gezilecek yerler listesinin ilk sırasında yer alıyor. Doğal yaşam alanlarıyla ünlü Bükreş, birçok parka sahip. Bu parklardan en ünlü olanı Herastrau Park doğa ile iç içe bir gün geçirmenizi sağlıyor. Rumen kültürü ve sanatı hakkında bilgi edinmek için Ulusal Sanat Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bükreş özellikle sahne sanatlarıyla ön plana çıkan bir şehir.
 
Opera, tiyatro, bale ve görsel sanatlar konusunda oldukça farklı seçenekler sunan şehirde çok sayıda festival ve etkinlikle karşılaşmak mümkün. Dünyaca ünlü Bükreş Global Sirki etkileyici performanslarıyla izleyicilerini adeta büyülüyor. Şehrin kalbi konumundaki eski şehir bölgesinde birbirinden şık restoran, kafe, bar ve eğlence mekanlarıyla günün her saati hareketli geçiyor. Bu bölgede bulunan Biserica Curtea Veche, şehrin en eski kilisesi olarak öne çıkıyor. Buraya geldiğinizde hem kiliseyi ziyaret edebilir hem de Bükreş’in canlı sokaklarında keyifli anlar yaşamanız mümkün olacak. 

Bükreş’te Yaşam

Romanya’nın sanayi ve ticaret merkezi konumunda olan Bükreş, aynı zamanda Avrupa Birliği’nin en kalabalık altıncı başkent şehri. Kent merkezinde neo-klasik yapılar, komünist dönemden kalma eserler, modern parklar ve müzeleri ile Avrupa’nın yükselen şehirlerinden biri. Bükreş’te her yıl düzenlenen çeşitli etkinliklere denk gelecek şekilde seyahatinizi planlayarak gezinize renk katabilirsiniz. Nisan ayında Bükreş Uluslararası Film Festivali, Mayıs’ta Bükreş Bienali, Temmuz’da B'Estfest Müzik Festivali, Eylül’de Bükreş Tenis Turnuvası, Ekim’de Modern Dans Festivali düzenleniyor.
 
Bükreş karasal iklimin etkisi altındadır. Yaz ayları sıcak ve az yağışlı, kış ayları ise soğuk ve kar yağışlı geçer. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 27 derecelerde seyrederken, kışın hava sıcaklığı ortalaması 3 derecelerde seyreder. Bükreş’e gitmek için en iyi dönem ilkbahar ve sonbahar mevsimi olduğu için Bükreş uçak biletinizi alırken bu döneme denk gelecek şekilde ayarlarsanız gezmek için en doğru zamanı yakalamış olursunuz. Hava sıcaklığı ve yağıştan en az etkileneceğiniz aylar ise Nisan, Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim ayları olduğu için eğer bu dönemde Bükreş’e gelirseniz güzel bir hava sizleri bekliyor olacak. 

Henri Coanda International Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Henri Coanda International Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Henri Coanda International Havalimanı (OTP) Bükreş şehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Otobüs ve taksi gibi ulaşım seçeneklerini kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlanabiliyor. Havalimanından 783 Express otobüsüyle hem Bükreş şehir merkezine hem de Gara de Nord tren istasyonuna yaklaşık 30 dakikalık yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında hizmet veren araç kiralama ofislerinde araç kiralamak isteyenler için avantajlı seçenekler sunuluyor. Bükreş'teki bir diğer ulaşım alternatifi olan taksiler ile havalimanından şehir merkezine uygun fiyata gidebilirsiniz. Dönüş yolunda da Bükreş şehir merkezinden Henri Coanda International Havalimanı’na ulaşırken de size uygun ulaşım seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. 

Bükreş’te Şehir İçi Ulaşım

Bükreş’te en çok kullanılan toplu taşıma sistemlerinin başında otobüs geliyor. Şehir merkezinde otobüsle gidemeyeceğiniz yer yok denebilir. Otobüse binmeden önce almanız gereken ulaşım biletleri zaman zaman gizli kontrolörler tarafından kontrol yapılıyor. Otobüse binerken girişteki makinelere okutmadan biletinizi kullanırsanız ceza ödemek zorundasınız. Çoğu şehirde olduğu gibi Bükreş’te de metro hızlı bir ulaşım aracı olarak tercih ediliyor. Bükreş metro ağı oldukça geniş ve şehir merkezinde birden fazla durağı bulunuyor. Şehre adım atar atmaz bir metro haritası edinirseniz Bükreş’te ulaşım konusunu büyük oranda çözmüş olursunuz. Seyahatinizi planlarken size en uygun Bükreş uçak bileti için seyahatim.com üzerinden arama yaparak seyahat tarihinize uygun en ucuz bileti bulabilirsiniz.

 

Bükreş Havalimanı & Bükreş Hava Durumu

booked.net