• İstanbul Bahreyn Uçak Bileti

    Ortadoğu’da lüks bir tatil yapmak için Bahreyn uçak bileti alarak yolculuğunuzu planlamaya başlayabilirsiniz. Son yıllarda turizm açısından hızla büyüyen Orta Doğu ülkelerinden biri olan Bahreyn, Arap coğrafyası içindeki en modern ülkelerden biri olarak biliniyor. Arap Yarımadası’nda adalar üzerine kurulu tek ülke olan Bahreyn, son yıllarda artan yatırımlar ile turizm, sağlık ve eğitim açısından oldukça gelişmiş bir ülke haline geldi.
     
    Türkiye’den Bahreyn’e direkt ve aktarmalı uçuşlar olmak üzere Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve Gulf Air ile haftanın her günü uçak seferleri düzenlenmektedir. Bahreyn’e direkt olarak sadece İstanbul üzerinden uçabilirsiniz. İstanbul-Bahreyn arası direkt uçuşlar yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden size en uygun Bahreyn uçak bileti araması yaparak uçuş sürenizi hesaplayabilirsiniz. En ucuz Bahreyn uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com sitemiz üzerinden karşılaştırabilir ve size en uygun Bahreyn uçak biletini kolayca alabilirsiniz.

Bahreyn’de Gezilecek Yerler

Bahreyn, çok kültürlü yapısı ve köklü geçmişinin etkisi ile çok sayıda tarihi ve kültürel yapıya ev sahipliği yapıyor. Bahreyn’in başkenti Manama şehrini gezmeye ülkenin en eski arkeolojik eserlerine ev sahipliği yapan Bahreyn Ulusal Müzesi’ni ziyaret ederek başlayabilir ve Bahreyn tarihini yakından inceleyebilirsiniz. Manama’nın en önemli yapılarından biri kabul edilen Bahreyn Kalesi’ni ziyaret etmelisiniz. Portekiz Hisarı adıyla bilinen Bahreyn Hisarı’nda ülkenin en eski İslami eserlerinden biri sayılan iki minareli Al-Khamis Camisi yer alıyor. Tarihi değeri ile A’ali Köyü’nde bulunan Kraliyet Mezarları da oldukça ilgi görüyor.
 
Manama’ya geldiğinizde görmeden dönmemeniz gereken bir diğer yapı ise Fatih Camisi. Manama şehrinde ziyaret edeceğiniz en kapsamlı yapı olan Bait Al Qur'an’ın içerisinde cami, müze, kütüphane ve okul bulunuyor. Burada göreceğiniz en önemli eserlerden Kur'an-ı Kerim, el yazmalarından oluşan bir koleksiyonun bulunduğu alanda yer alıyor. Bahreyn’de en yaygın kültürel ve dini aktivitelerden biri tambur eşliğinde dans etmek ve Kur'an okumak. Buraya geldiğinizde tambur eşliğinde şarkı söyleyerek dans eden yerli halkı izleyebilir ve Bahreyn tatilinizde unutulmaz anlara eşlik edebilirsiniz. 

Bahreyn’de Yaşam

Resmi ismiyle Bahreyn Krallığı olan Bahreyn, Basra Körfezi’nin batısında yer alıyor. Bahreyn, batısında Suudi Arabistan, güneydoğusunda da Katar ile komşu olan ve üç büyük adadan oluşan bir ada ülkesi. Bahreyn mutfağında Orta Doğu mutfağının etkileri çok açık bir şekilde görülüyor. Bahreyn mutfağının en ünlü lezzetli Machboosdan baharat, pirinç, et ve sebzeden oluşan bir yemek. Balıklarla servis edilen tatlı pilav Muhammar da Machboosdan kadar meşhur. Bahreyn’de atıştırmalık olarak Samosa yemeği baharatlı patates, soğan, bezelye, mercimek, kuzu ya da tavuk ile lezzetlendirilen bir hamur işi. Yemek sonrası safranlı ve fındıklı yerel tatlı Halwa Bahreyn ve Orta Doğu mutfağının lezzetli hamur işi çikolatalı şavurmanın tadına bakmadan Bahreyn’den ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.
 
Bahreyn’de ılıman, nemli ve subtropikal iklim görülür. Bahreyn’de Mayıs-Eylül ayları arasındaki dönemde yazları çok sıcak ve nemli, Aralık-Mart ayları arasında ise yağışlı ve serin olur. Yaz aylarında Bahreyn’e giderseniz olası kum fırtınalarına hazırlıklı olmanız gerekir. Bahreyn uçak bileti alırken tatilinizi Kasım-Mart ayları arasındaki döneme denk getirirseniz Bahreyn’e gitmek için en uygun zamanı yakalamış olursunuz. 

Bahrain International Havaalanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Bahrain International Havaalanı’na Nasıl Gidilir?

Bahrain International Havaalanı (BAH) Manama şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bahrain International Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için çok fazla ulaşım alternatifi bulunmuyor. Havaalanı çıkışında bekleyen 2 numaralı otobüsler ise Bahrain International Havaalanı’ndan direkt olarak başkent Manama'nın şehir merkezine gidebilirsiniz ya da saatte bir hareket eden 13 numaralı otobüslerle Manama otobüs terminaline ulaşabilirsiniz. Bahreyn şehir merkezinden Bahrain International Havaalanı’na giderken de size en uygun ulaşım yöntemini tercih edebilirsiniz. 

Bahreyn’de Ulaşım

Bahreyn, ekonomisinin büyük bir kısmı petrol ve doğalgaza dayandığı için ülke genelinde benzin oldukça ucuz ve yerli halk özel araçları ile ulaşım sağlamayı tercih ediyor. Bu yüzden Bahreyn’de toplu ulaşım yok denecek kadar az. Şehir merkezinde taksi ile ulaşım daha yaygın. Fakat taksiler de pahalı olduğu için araç kiralayarak rahatlıkla gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Bahreyn seyahatinizi planlarken Bahreyn uçak biletinizi seyahatim.com ile bulabilirsiniz.

 

Bahreyn Havalimanı & Bahreyn Hava Durumu

booked.net