• Beyrut Uçak Bileti

    Beyrut uçak biletinizi alarak otantik ve modern karışımı Lübnan şehrinde eşsiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Türkiye'den Beyrut’a Türk Hava Yolları, Atlas Global ve Pegasus Havayolları ile her gün direkt uçuşlar düzenleniyor. Beyrut’a direkt olarak sadece İstanbul üzerinden uçabiliyorsunuz. İstanbul-Beyrut için direkt uçuşlar yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden Beyrut uçak bileti aramasını sitemiz aracılığı ile yapabilir ve uçuş sürenizi görebilirsiniz. En ucuz Beyrut uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com üzerinden arayarak en uygun uçak biletini bulabilirsiniz.


Beyrut’ta Gezilecek Yerler

Zengin tarihi ve farklı kültürel yapısıyla Beyrut’ta başlıca görülecek yerler; Al Omari Cami, Hamra Caddesi, Byblos, Baalbek Mabetleri ve Saint George Maronite Katedrali olarak biliniyor. Beyrut’un en güzel bölgesi olarak bilinen Corniche’te sahil yürüyüşünün keyfini çıkabilir, burada bulunan kafelerde bir yorgunluk kahvesi içebilirsiniz. Daha sonrasında Beyrut’un simgesi olan Güvercin Kayalıkları’na giderek muhteşem bir Beyrut manzarası izleyebilirsiniz. Yeni yüzyılın Fransız etkilerini açıkça görebileceğiniz, şehir merkezinde yer alan Place de l'Etoile’ye giderek Beyrut’un farklı bir yüzü ile tanışabilirsiniz. Lübnan’ın en özel ve doğal güzelliklerinden biri sayılan Jeitta Mağarası, ülkede en çok turist çeken noktalardan biri. Birbirine bağlı iki karstik kireç taşı mağarası ile toplamda dokuz kilometreyi bulan mağarada dünyanın en uzun sarkıtı olarak bilinen ve sekiz metreyi geçen bir sarkıta ev sahipliği yapıyor. 
 
Şehirde daha kültürel bir gezi yapmak isterseniz de Ortadoğu’da kurulmuş en eski üçüncü müze olarak bilinen Beyrut Amerikan Üniversitesi Müzesi’ni ziyaret ederek burada sergilenen Ortadoğu’nun çok eski zamanlarından kalan eserleri inceleyebilirsiniz. Beyrut’a gelmişken sanata doymak için ise Beyrut Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek modern sanat eserlerinin olduğu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Beyrut’ta Yaşam

“Doğu’nun Paris’i” olarak ünlenen Lübnan’ın başkenti Beyrut, son yıllarda turistik açıdan yükselişe geçen şehirlerden biri. Renkli gece hayatı ve tarihi geçmişi ile ilgi gören Beyrut’ta geleneksel Lübnan mutfağından lezzetler tadabilirsiniz. Lübnan mutfağının en öne çıkan lezzetleri nohut köftesi Falafel, maydanozlu ve bulgurlu Tabule salatası ve hemen hemen her sokakta karşınıza çıkacak kebap çeşitlerini mutlaka denemelisiniz. Beyrut’ta alışveriş denilince akla Hamra isimli alışveriş bölgesi geliyor. Tarihi binaları, lüks evleri ve pek çok yerel markanın yer aldığı bölge görülmeye değer. 
 
Beyrut Akdeniz ikliminin etkisi altındadır ve yılın çoğu günü hava sıcaklığı yüksek olur. Şehrin en sıcak günleri Ağustos aylarında ortalama 27 derecelerde seyreder. Ocak ayında ise kuru soğuklar görülür, dağlık kesimlerde buzlamalar da olabilir. Bu yüzden Beyrut’a gitmek için en doğru zaman ilkbahar ve sonbahar mevsimleri olacaktır. Bu dönemler Beyrut için yüksek sezon olduğu için uçak bileti fiyatları yüksek olabilir. Beyrut’a gideceğiniz zaman en uygun biletleri seyahatim.com sitemiz üzerinden aratarak Beyrut uçak biletinizi daha hesaplı şekilde satın alabilirsiniz. 

Rafic Hariri International Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Rafic Hariri International Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Rafic Hariri International Havalimanı (BEY), Beyrut şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Rafic Hariri International Havalimanı’ndan Beyrut şehir merkezine ulaşmak için toplu ulaşım imkânı olmadığı için taksi ya da havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden kiralayacağınız araç ile merkeze hızlıca ulaşabilirsiniz. Rafic Hariri International Havalimanı’ndan araç ile şehir merkezi olarak kabul edilen Nejmeh Meydanı’na yaklaşık 15 dakikalık yolculuk ile varabilirsiniz. Eğer kalacağınız otel shuttle hizmeti sağlıyorsa bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz. Beyrut şehir merkezinden Rafic Hariri International Havalimanı’na ulaşırken gelirken ulaştığınız gibi aynı yolu kullanarak size en uygun ulaşım yöntemi ile gidebilirsiniz. 

Beyrut’ta Şehir İçi Ulaşım

Beyrut şehir içi ulaşım genellikle otobüs ve taksiler ile sağlanıyor. Paylaşımlı taksiler Beyrut’ta yaygın olarak kullanılıyor, gideceğiniz noktaya başka kişiler ile birlikte giderek toplam ücretin neredeyse yarısını ödeyebilirsiniz. Ayrıca, mavi ve beyaz renkli otobüsler günün pek çok saati gideceğiniz yere ulaşmanızı sağlayacak. Beyrut şehir merkezindeki turistik noktalar birbirine yürüme mesafesinde olduğu için çoğu noktaya yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer hava sıcaklığı uygunsa gideceğiniz yere yürümeniz size Beyrut gezinizde zaman kazandıracak. Beyrut’a yolculuğunuzu planlarken en uygun Beyrut uçak bileti için seyahatim.com üzerinden arama yaparak en hesaplı Beyrut uçak biletlerini ücretsiz bir şekilde listeleyebilirsiniz.

 

Beyrut Havalimanı & Beyrut Hava Durumu

booked.net