• Boston Uçak Bileti

    Boston uçak bileti için seyahatim.com sitemiz üzerinden en ucuz Boston uçak biletini listeleyebilirsiniz. Amerika’nın en renkli şehirlerinden biri olan Boston, eski İngiliz mimarisini yansıtan yapılar, müzeler ve kırmızı tuğlalı evler ile turistlerin ilgisini çekiyor. Türkiye’den Boston’a direkt veya aktarmalı olmak üzere Türk Hava Yolları ile her gün seferler düzenlenmektedir. Boston’a direkt olarak sadece İstanbul üzerinden uçabiliyorsunuz. İstanbul-Boston arası direkt uçuş süresi ortalama 11 saat 15 dakika sürmektedir. Yaşadığınız şehirden size en uygun Boston uçak bileti için arama yaparak uçuş sürenizi görebilirsiniz. En ucuz Boston uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile karşılaştırarak size en uygun Boston uçak biletini kolayca alabilirsiniz.

Boston’da Gezilecek Yerler

Boston gezilecek yerlere ilk olarak şehrin ortasından geçen Charles Nehri etrafında yürüyerek ve yerel insanları izleyerek başlayın. Boston sokaklarında genç nüfusun canlılığını hissedeceksiniz. Şehir merkezinde doğa ile iç içe olmak için Boston Common ya da Public Garden’a gidip huzurlu bir ortamın içine girebilirsiniz. Biraz da tarihi hissetmek için Freedom Trail bölgesine giderek tarihi yapılar ve anıtları izleyebilirsiniz. Boston’ın en lüks semti olan Back Bay’da pahalı mağazalar, tarihi binalar, kalemle çizilmiş kadar düzenli caddeler göreceksiniz.
 
Şehrin son yıllarda yıldızı parlayan semti Bay Village, şehrin en küçük semti. Aynı zamanda ünlü yazar Edgar Allan Poe’nun da doğum yeri olan bu semti ziyaret etmelisiniz. Boston’ın en eski semtlerinden biri olan Beacon Hill, adını burada konumlanmış fenerden almış. Boston’ın sömürge dönemi mimarisinin özel örneklerini barındıran mahallede özellikle antikacı dükkanları ilginizi çekecek. 

Boston’da Yaşam

Dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Massachusetts Üniversitesi gibi eğitim yuvalarına ev sahipliği yapan Boston dünyanın pek çok noktasından araştırmacı, öğrenci ve bilim insanı ağırlıyor. Massachusetts eyaletinin başkenti Boston, genç ve dinamik bir şehir olunca festivaller de hiç eksik olmuyor. Boston özellikle ilkbahar ve yaz aylarında başlayan festivaller ve etkinliklerle daha da canlanıyor. En ünlüleri Boston Kitap Festivali, BeanTown Caz Festivali, Boston Maratonu ve Boston Film Festivali, seyahat tarihinizi seçerken festival dönemini de göz önüne alırsanız unutulmaz bir Boston gezisi sizin olabilir. Boston mutfağına özgü midye çorbası, ıstakoz ve fırında pişirilmiş fasulye denemeniz gereken lezzetlerden bazıları. Boston'da yetiştirilen elmadan yapılan tartlar da oldukça tercih ediliyor. Boston’da dünya mutfaklarından lezzetler için Faneuil Hall Çarşısı, Chinatown ve Newbury Caddesi bölgelerinde pek çok yer bulabilirsiniz.
 
Boston’da karasal ve ılıman iklim görülür. Kış aylarında hava sıcaklığı ortalaması 2 derece iken yaz aylarında hava sıcaklığı 27 derecelerde seyreder. Kış mevsiminde hava şartları sert olduğu için Boston’a gitmek için en iyi zaman Temmuz ve Ağustos ayları olsa da Mayıs ve Haziran aylarında şehirde başlayan festivaller ile pek çok turist Boston’ı tercih eder. Boston gezinizi planlarken ilkbahar ve yaz mevsimi arasındaki geçiş dönemine denk gelecek şekilde yaparsanız, Boston için en uygun zamanı yakalamış olursunuz.

Logan International Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Logan International Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Logan International Havalimanı (BOS) şehrin tek uluslararası havalimanı ve şehir merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Logan International Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşırken birçok ulaşım alternatifi bulunuyor ama metro şehir merkezine ulaşım için pratik ve hızlı. Amerika’nın ilk metro sistemine sahip olan Boston’da şehir merkezine yaklaşık olarak 30 dakikalık bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak havalimanından kalkan 66 numaralı shuttle ile Logan Wharf iskelesine ulaşıp, buradan da 20 dakikalık feribot yolculuğu ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Boston şehir merkezinden Logan International Havalimanı’na giderken de sizin için en uygun ulaşım seçeneğini kullanabilirsiniz. 

Boston’da Şehir İçi Ulaşım

Boston şehir merkezinde şehir içi ulaşım için otobüs, özel otobüs hatları ya da metro gibi alternatif ulaşım yöntemleri kullanılıyor. Boston’da trafik problemi olduğu için taksi kullanmak ya da araç kiralamak size trafikte zaman kaybı yaratabilir. Boston’da toplu ulaşım için pratik, hızlı ve güvenli olduğundan dolayı otobüs veya metro tercih ediliyor. Ülkenin en eski yeraltı ulaşımına sahip Boston’da dört farklı metro hattı bulunuyor. Metronun yanı sıra otobüsler de merkezi noktalara ulaşmak için gün 0içinde hizmet veriyor. Boston seyahatinizi planlarken Boston uçak biletinizi seyahatim.com ile listeleyerek alabilirsiniz.

 

Boston Havalimanı & Boston Hava Durumu

booked.net