• Krasnodar Uçak Bileti

    Krasnodar uçak bileti alarak Kuzey Kafkasya’da, Rusya’nın güneyindeki Krasnodar’a seyahat planı yapmaya başlayabilirsiniz. Yemyeşil bahçelerle çevrilmiş şehir merkezi ve doğal parkları ile Krasnodar, turistlere huzurlu ve oksijen dolu bir tatil sunuyor. Türkiye’den Krasnodar’a Türk Hava Yolları, Atlas Global ve Pegasus Havayolları ile her gün direkt ve aktarmalı uçuşlar olmak üzere uçak seferleri düzenlenmektedir. Krasnodar’a direkt olarak sadece İstanbul ve Antalya üzerinden uçabilirsiniz. İstanbul-Krasnodar veya Antalya-Krasnodar direkt uçuşları yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden size en uygun Krasnodar uçak bileti araması yaparak uçuş sürenizi hızlıca hesaplayarak seyahat planınızı yapabilirsiniz. En ucuz Krasnodar uçak bileti için web sitemiz seyahatim.com’a girerek fiyat karşılaştırması yapabilir ve size en uygun Krasnodar uçak biletini güvenli bir şekilde alabilirsiniz. 

Krasnodar’da Gezilecek Yerler

Şehri gezmeye Hiperboloid Kulesi’nden başlayabilirsiniz. Müze severler için Devlet Tarih ve Arkeoloji Müzesi ve Eyalet-Fakovalenko Bölgesel Sanat Müzesi ilgi çekici olabilir. Kovalenko Sanat Müzesi ise Sovyet dönemine ilgi duyanları o yıllara götürecek ve Eski Rus kültürüne tanıklık etmesini sağlayacak bir müze. Krasnodar’ın ana caddesi ve kalbi sayılan Red Street şehrin en canlı noktası.
 
Heykellerle donatılmış cadde üzerinde pek çok kafe, restoran ve alışveriş için farklı konseptte dükkanlar yer alıyor. Parklarıyla ünlü Krasnodar’da Kuban Nehri çevresinde yer alan Sunny Island-Solnecny Ostrov Park içerisinde küçük bir hayvanat bahçesi ve botanik bahçesi bulunuyor. Parkın ortasından ahşap köprülerle geçilen bir ada bulunuyor. Bu alan ulusal doğa anıtı olarak koruma altına alınmış özel bir yer. Kolhoznaya bölgesinde yer alan Chistyakovskaya Parkı ise oldukça eski tarihi olan bir park. Meşe ağaçlarındaki sincapları ve hafta sonları kurulan bit pazarı ile ünlü Noel Parkı’nda çeşitli kafeler, eğlence tesisleri ve alışveriş merkezi bulunuyor. 

Krasnodar’da Yaşam

Karadeniz kıyısına yakın konumlanmış ve Rusya Federasyonu’na bağlı Kuban eyaletinin başkenti olan Krasnodar şehrinin içinden geçen Kuban Nehri Krasnodar’a adeta can veriyor. Rus İmparatorluğu’nun sınırlarını koruma amacıyla temelleri atılan Krasnodar şehri, Rus Çariçe Katerina tarafından Kazaklar’a imparatorluğu korumaları karşılığında sunulmuş. Kazakların üstün başarılarının sonucunda Katerina bu bölgeyi hediye etmiş. Şehrin ilk adı olan Ekaterinodar, Lenin tarafından “Kırmızı Hediye” anlamına gelen Krasnodar ismiyle değiştirilerek şehre verilmiş.
 
Krasnodar’da bulunan otel ve turistik tesislerin çok sayıda olmasıyla Rusya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri. Bir diğer yandan turizm açısından yıldızı parlamasını sahip olduğu mineral su kaynaklarına borçlu. Bu sebeple de sağlık turizmi ile ön plana çıkıyor. Krasnodar’a geldiğinizde mutlaka denemeniz gereken özel lezzetler de bulunuyor. Rus mutfağının en ünlü tarifi Borş Çorbası ve Kazak mutfağının sevilen lezzeti dana ciğerini merkezdeki birçok restoranda tadabilirsiniz.
 
Krasnodar’da karasal ve nemli iklim görülür. Kış aylarında ortalama hava sıcaklığı 1 derecedir. Zaman zaman kar yağışları da görülür. Kışın sıcaklıklar -15 derecelere kadar düşüyor. Yaz mevsiminde ise sıcaklık ortalaması 25 derece civarındadır. Krasnodar uçak bileti alırken tatilinizi Mayıs-Eylül ayları arasındaki ilk bahar ve yaz dönemine denk getirirseniz Krasnodar’a gitmek için en iyi zamanı yakalamış olursunuz. 

Krasnodar Pashkovsky Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Krasnodar Pashkovsky Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Krasnodar Pashkovsky Havalimanı (KRR) şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Krasnodar Pashkovsky Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi, otobüs veya troleybüs seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Havaalanı çıkışındaki 53 veya 15 numaralı otobüslerden biriyle veya 7 numaralı torelybüs ile Krasnodar şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı çıkışındaki taksiler ile yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine varabilirsiniz. Krasnodar şehir merkezinden Krasnodar Pashkovsky Havalimanı’na giderken de size en uygun ulaşım yöntemini tercih edebilirsiniz.

Krasnodar’da Şehir İçi Ulaşım

Krasnodar, şehir içi ulaşımında genel olarak otobüs veya raylı sistemler kullanılıyor. Şehirde metro ağı olmamasına rağmen ulaşımın çoğunluğu tramvay ve troleybüsler ile yapılmaktadır. Şehir içinde tramvay veya troleybüs ile gitmek istediğiniz noktaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Krasnodar’da marshrutka adı verilen paylaşımlı taksiler de kullanılmaktadır. Seyahat tarihinize karar verdikten sonra size en uygun Krasnodar uçak bileti için sitemiz seyahatim.com üzerinden arama yapabilir ve en ucuz Krasnodar uçak biletini ücretsiz listeleyerek bulabilirsiniz. 

 

Krasnodar Havalimanı & Krasnodar Hava Durumu

booked.net