• Las Vegas Hakkında Genel Bilgiler

    Las Vegas, Amerika’nın Nevada eyaletine bağlı bir şehir. Mojave Çölü üzerine kurulmuş Las Vegas, özellikle 1900’lerin başında burada yaşayan organize suç çeteleri ile nam salmış bir kent. 1930’ların başında Amerika’da kumarhanelerin yasal olmasıyla çölün ortasında bir eğlence merkezi haline gelen Las Vegas, hızla büyümüş ve son derece gelişmiş bir kent halini almış. Las Vegas’ta hem çok hızlı bir gece hayatı, hem de romantik dakikalar yaşamak mümkün.
     
    Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Las Vegas, sahip olduğu oteller, gece kulüpleri, kumarhaneler ile rüya gibi bir tatil geçirmek isteyenlerin ideal tercih noktalarından biri. Las Vegas gezisi sırasında birbirinden ilginç şovlara denk gelebilirsiniz. Ayrıca Las Vegas’ın fantastik mimari yapılarını görme şansına da sahip olabilirsiniz. Tüm bunları bizzat deneyimlemek için tek ihtiyacınızsa Las Vegas uçak biletiniz. Şehirde nereler gezilir, uçaktan indikten sonra nereye nasıl gidilir, bu rehberimizde bulabilirsiniz.

Las Vegas'ta Gezilecek Yerler

“Amerikan rüyası”nın tam anlamıyla yaşanabileceği Las Vegas hem modern hem de tarihi yapıları bünyesinde barındırıyor. İşte sizi Las Vegas uçak biletinizi ayırtmaya ikna edecek turistik noktalar:
 
Fremont Caddesi
Cadde, şehrin en eski ve en popüler caddelerinden biri olarak dikkati çekiyor. Şehir merkezi olarak da bilinen bu caddede dünyaca ünlü Eldorado Club, Binion’s Horseshoe, Golden Gate Hotel and Casino gibi kumarhaneler de yer alıyor. Ayrıca birçok ünlü Amerikan filmi de bu bölgede çekilmiş.
 
Las Vegas Strip Bölgesi
Lüks yapısı ile oldukça dikkat çekici bir yer. Bu bölgede bulunan lüks oteller, kumarhaneler ve alışveriş merkezleri son derece farklı mimariye sahip. 
 
Neon Müzesi
Neon Müzesi, altı dönüm gibi geniş bir alanda 1996 yılında kurulmuş bir açık hava müzesi. Las Vegas’ın tarihinde yer edinmiş eski kumarhane, otel ve işletmelerin neon tabelalarının sergilendiği bu müzede Las Vegas’ın tarihine keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.
 
Shark Reef Akvaryumu
Shark Reef Aquarium, yaklaşık 9000 metrekarelik bir alanda kurulmuş devasa bir akvaryum. Aynı zamanda Kuzey Amerika’nın en büyük akvaryumu olma özelliğine de sahip olan Shark Reef Aquarium, içinde köpek balıklarının da yer aldığı yüzlerce çeşit balığa ev sahipliği yapıyor.
 
Red Rock Kanyonu
Red Rock Kanyonu, Las Vegas’ta görmeniz gereken doğal güzelliklerden. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Red Rock Kanyonu, şehir merkezine yaklaşık 24 kilometre mesafede bulunuyor. Kırmızı kayalardan oluşan tepeler, özellikle akşam vakitlerinde görsel bir şölen sunuyor.
Siz de bu ihtişamlı yapıları görüp, şehrin ünlü çılgın eğlencelerini bizzat yaşamak istiyorsanız, Las Vegas uçak biletiniz aynı zamanda hayatınızın en eğlenceli tatilinin de kapılarını açabilir.

Las Vegas'a Nasıl Gidilir? Las Vegas'ta Ulaşım Nasıldır?

Las Vegas, her yıl milyonlarca turistin uğrak noktası oluyor. Bu yüzden de Las Vegas’a hem yurt dışından, hem de Amerika içinden çok rahat ulaşım imkanı olduğu gibi, şehir içi ulaşım da oldukça gelişmiş durumda.
 
Amerika’nın tüm eyaletlerinden Las Vegas’a uçakla hızlı bir şekilde seyahat edebilmek mümkün. Hemen hemen tüm havayollarının Las Vegas’a uçak seferleri bulunuyor.
 
Türkiye’den Las Vegas’a uzun bir uçak yolculuğu ile ulaşmak mümkün. Genelde direkt olarak İstanbul – Las Vegas uçak bileti bulmanız kolay olmayacaktır. Ancak şehre aktarmalı olarak yaklaşık 24-25 saat süren bir uçak yolculuğuyla gidebilmek mümkün.
 
Las Vegas’ta Şehir İçi Ulaşım
Las Vegas’ta bulunan McCarran Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre mesafede yer aldığı için, havaalanından hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşabilmek mümkün. Uçaktan indiğinizde şehrin ışıltısına karışmak için acele ediyorsanız, ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı çekmeyeceğinizi söyleyerek içinizi rahatlatabiliriz. Şehir merkezine ulaşmak için de çeşitli alternatifler bulunuyor. 
 
Uçaktan indikten sonra, 108 ve 109 numaralı otobüsler kullanılarak şehir merkezine gidilebilir. Havaalanından kente ulaşım alternatiflerinden biri de taksi. Yaklaşık olarak 28 dolar gibi bir ücret karşılığında şehir merkezine taksi ile de ulaşabilirsiniz. Las Vegas havaalanından şehir merkezine ulaşabilmek için shuttle servisleri de bulunuyor. Çeşitli firmaların verdiği bu servis hizmeti ile günün belli saatlerinde şehir merkezine ulaşabilmek mümkün.
 
Las Vegas havaalanında dünyanın önde gelen tüm araç kiralama firmalarının ofisleri yer alıyor. Bu ofislerden istenilen özelliklerde araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabileceğiniz gibi Las Vegas’ta özel aracınızla gezme imkanına da sahip olabilirsiniz. Havaalanından Las Vegas’ın çeşitli noktalarına gidebildiğiniz taşıt alternatiflerinin tamamıyla dönüş yolculuğunuzda havaalanına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda şehir içi ulaşım için de bu taşıt alternatiflerinin güzergahları tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kadar geniş.

 

Las Vegas Havalimanı & Las Vegas Hava Durumu

booked.net