• Minsk Uçak Bileti

    Minsk uçak bileti alarak Belarus’ta unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Minsk’te doğa gezintisi yapabilir, kültürel gezilere katılabilir ya da gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Belarus tatilinizden beklentilerinizi her açıdan karşılayacak bir şehir Minsk. 
    Türkiye'den Minsk’e uçuşlar Türk Hava Yolları ve Belavia Hava Yolları ile haftanın her günü düzenlenmektedir. Minsk’e direkt olarak yalnızca İstanbul üzerinden uçabilirsiniz. İstanbul-Minsk arası direkt uçuşlar yaklaşık 2 saat 25 dakika sürüyor. Bulunduğunuz şehirden size en uygun Minsk uçak bileti aramasını yaparak uçuş sürenizi hesaplayabilirsiniz. Minsk uçak bileti seçeneklerine hemen göz atabilir ve en ucuz Minsk uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile karşılaştırarak en hesaplı uçak biletini güvenle satın alabilirsiniz.

Minsk’te Gezilecek Yerler

Minsk’te gezilecek yerlere şehrin sembol yapılarından olan Aziz Simon ve Helena Kilisesi’nden başlayabilirsiniz. Kırmızı tuğlaları ile dikkat çeken kiliseyi ünlü bir iş adamı doğum sırasında hayatını kaybeden çocukları anısına yaptırmış. Burayı ziyaret ettikten sonra şehrin en önemli ve eski kilisesi olan St. Peter ve Paul Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Kutsal Ruh Katedrali ve Krasny Roman Katolik Kilisesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Minsk şehri adeta bir kültür şehri, Minsk sokaklarında dolaşırken müzeler, galeriler, heykeller ve yemyeşil parklar göreceksiniz.

Şehir merkezinde bulunan 16 müzeden en önemlisi Ozertso. Bir açık hava müzesi olan Ozertso’da otantik mimarideki yapıları inceleyebilirsiniz. Svislac Nehri’nin ortasında bulunan ve Afganistan’da ölen 700 Belarus askeri anısına yapay bir ada üzerine yapılan Gözyaşı Kilisesi de görülmesi gereken yerlerden biri. Avrupa’nın en büyük botanik bahçelerinden biri kabul edilen Merkez Botanik Bahçeleri’nin huzur veren doğasında gezintiye çıkabilirsiniz. Elmas şeklinde dizayn edilmiş ve ilgi çeken bir yapı olan Belarus Modern Milli Kütüphanesi’nin üst katına çıkıp şehir manzarasının keyfine varabilirsiniz. İsmini ünlü Rus Yazar Maksim Gorky'den alan Gorky Park şehir merkezinde doğa ile iç içe olmayı sevenlerin tercih edeceği bir park.


Minsk’te Yaşam

Belarus yani Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk, ülkenin en büyük ve en turistik şehri olarak biliniyor. Doğu Avrupa’nın en etkileyici rotalarından biri olan Minsk’te farklı kültürden ve milletten çok sayıda insan yaşıyor. Özellikle Minsk’te Polonyalı, Ukraynalı, Rus ve Yahudi nüfusunun fazla olması şehrin yemek kültürüne de yansımış. Belarus mutfağı ağırlıklı olarak patates ve mantar gibi sebzelerin kullanıldığı bir yemek kültürüne sahip. Minsk’e geldiğinizde bir çeşit patates mücveri olan Draniki, pancar çorbası Borş ve kıyma ile yapılan hamur işi Piroşki denemeniz gereken özel lezzetler arasında yer alıyor.
 
Minsk, karasal ve deniz ikliminin etkisindedir. Minsk’te kış ayları oldukça soğuk ve yağışlı geçerken, yaz ayları ise ılık geçer. Kış aylarında ortalama sıcaklık 5 derece, yaz aylarında ise ortalama sıcaklık 18 derecedir. Bahar aylarında ise hava beklenenin aksine serindir. Bu yüzden Minsk uçak biletinizi alırken Haziran ve Temmuz aylarına seyahatinizi planlarsanız, Minsk’i gezmek için en güzel dönemi yakalamış olursunuz. 

Minsk International 2 Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Minsk International 2 Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Minsk’te Minsk International 2 Havalimanı (MSQ) ve Minsk 1 Havalimanı (MHP) olarak iki havalimanı hizmet veriyor. Türkiye üzerinden uçuşlar yalnızca Minsk International 2 Havalimanı ile yapılıyor. Belarus’un en büyük havalimanı olan Minsk International 2 Havalimanı, şehir merkezine 42 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Minsk International 2 Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için otobüs ve tren gibi toplu ulaşım çeşitlerini kullanabilirsiniz. Minsk şehir merkezine 300 numaralı otobüs ile yaklaşık 50 dakikalık yolculukla ulaşabilirsiniz. Ayrıca tren ile Minsk merkez tren istasyonuna yaklaşık bir saatlik yolculukla gidebilirsiniz. Şehir merkezinden Minsk International 2 Havalimanı’na giderken size uygun olan ulaşım yöntemiyle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Minsk’te Şehir İçi Ulaşım

Minsk’te şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. Minsk’te toplu ulaşım olarak otobüs, metro, troleybüs ve tramvay kullanabilirsiniz ve yaygın ulaşım ağı sayesinde gideceğiniz yere kolayca ulaşırsınız. Şehir içi toplu ulaşımda geçerli olan tek kullanımlık ya da günlük ulaşım biletlerini alarak çok daha hesaplı bir şekilde şehri dolaşabilirsiniz. Seyahat planınızı yaptıktan sonra seyahat tarihinizi seçerek size en uygun Minsk uçak bilet için seyahatim.com sitesi ile uçak biletlerini listeleyebilirsiniz.

 

Minsk Havalimanı & Minsk Hava Durumu

booked.net