• Şanghay Uçak Bileti

    Şanghay uçak bileti almadan önce Şanghay hakkında detaylı bilgilere göz atmanızı öneriyoruz. Çin'in en büyük şehri olan Şanghay, ülkenin kültürel başkentidir. Şanghay’a Türkiye'den direkt uçuşlar ile sadece Türk Hava Yolları tarafından haftanın her günü uçak seferleri düzenlenmektedir. Şanghay’a direkt olarak yalnızca İstanbul üzerinden uçabilirsiniz. İstanbul-Şanghay arası direkt uçuşlar yaklaşık 10 saat 25 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden size en uygun Şanghay uçak bileti araması yaparak uçuş sürenizi hesaplayabilirsiniz. Şanghay uçak bileti seçeneklerine hemen göz atabilir ve en ucuz Şanghay uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile karşılaştırarak bütçenize en uygun Şanghay uçak biletini güvenle satın alabilirsiniz.

Şanghay’da Gezilecek Yerler

Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan Şanghay; Yeni Şanghay ve Eski Şanghay olarak ikiye ayrılıyor. Yeni Şanghay, gökdelenleri ve plazaların yer aldığı, şehrin metropol yüzüdür. Bu bölgede yer alan New Bund oldukça uzun ve hareketli bir cadde. Şanghay’a gittiğinizde bu cadde boyunca dolaşarak alışveriş yapabilir ve Çin mimarisi ile yapılmış binaları görebilir. Buradan Huangpu Nehri’nde bir tekne gezisine katılarak, nehrin her iki yakasını da görme şansınız olabilir.
 
Şanghay’ın panoramik manzarasını izlemek için Asya’daki en yüksek televizyon kulesi olan Oriental Pearl TV Kulesi’ne çıkabilirsiniz. Eski Şanghay bölgesi ise çok sayıda tarihi yapıya ve tapınağa sahip. Burada yer alan Chongming Adası, Qibao ve Zhujajiao Su Şehri gibi tarihi kasabaları ile Çin’in en etkileyici noktalarındandır. Çin tarihine dair pek çok eserin sergilendiği Şangay Müzesi’nde küçük bir balıkçı kasabası olan Şangay'ın bugüne kadar ki değişimini anlatan maketi mutlaka görmelisiniz. 

Şanghay’da Yaşam

Çin’in en önemli şehirlerinden olan Şanghay, binden fazla gökdelene ev sahipliği yapıyor. Şanghay, zamanında küçük bir balıkçı kasabası olarak kurulmuştu fakat kat ettiği gelişmeler ile günümüzde dünyanın en büyük sekizinci şehri olmuştur.Şanghay nemli subtropikal iklimin etkisi altındadır.
 
Yaz döneminde hava sıcaklığı 35 derece civarındadır ve hava çok nemlidir. Yaz mevsiminde özellikle de Temmuz-Eylül ayları arasında tayfunlar görülebilmektedir. Şanghay’da kış ayları ise soğuk ve yağışlıdır. Kış mevsiminde hava sıcaklığı gün içinde 10 derecelere, gece ise sıfır derecenin altına düşer. İlkbahar mevsiminde özellikle de Nisan ve Mayıs aylarında hava sıcaklığı 20 derece civarındadır. Ancak bu dönemde hava durumu değişken olduğu için beklenmedik yağmurlar görülebilir. Sonbahar mevsiminde ise hava sıcaklıkları ilkbahara göre biraz daha yüksek oluyor ve hava güneşlidir. Şanghay uçak biletinizi alırken hava koşullarını dikkate alarak seyahatinizi planlarsanız gezmek için uygun dönemi yakalamış olursunuz. 

Şanghay Pudong International Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Şanghay Pudong International Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şanghay Pudong International Havalimanı (PVG) şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Şanghay Pudong International Havalimanı’ndan otobüs veya raylı sistem seçeneklerinden birini kullanarak hızlıca gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Havalimanından kalkan Meglev isimli trenler ile Longyang istasyonuna kadar gidip, iki numaralı metro hattına aktarma yaparak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Aktarmalı yolculuk ile tren ve metro kullanarak şehir merkezine ulaşmak yaklaşık bir buçuk saat sürüyor.
 
Şanghay’da trafik yoğunluğundan dolayı havalimanından şehir merkezine ulaşımda otobüs nadiren kullanılıyor. S1 Yingbin isimli otobüsler ile merkezdeki tren garına ulaşmak yaklaşık iki saat sürüyor. Diğer büyük şehirlerin aksine şehir içindeki trafik yoğunluğundan dolayı taksi kullanımı kısıtlı olarak yapılmaktadır. Ancak özel araç kullanımı trafik yoğunluğuna rağmen oldukça yaygındır, eğer tercih ederseniz havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayarak da merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde şehir merkezinden Şanghay Pudong International Havalimanı’na size en uygun olan ulaşım yöntemi ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Şanghay’da Şehir İçi Ulaşım

Şanghay’da şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. Şehir içi ulaşımda en yaygın olarak metro kullanılıyor. Genellikle günün bazı saatlerinde şehirdeki yoğun trafik sorunu sebebiyle metro daha sıklıkla tercih ediliyor. Metronun yanı sıra ihtiyaç duyarsanız otobüs ve taksi de tercih edebilirsiniz. Özellikle metronun çalışma saatleri dışında otobüs ve taksi daha çok tercih ediliyor. Şanghay’da otobüs, metro ve takside geçerli olan ulaşım kartlarından alarak şehir içi yolculuğunuzu daha hesaplı hale getirebilirsiniz. Şanghay seyahat planınızı yaptıktan sonra seyahat tarihinizi seçip, seyahatim.com ile Şanghay uçak bileti araması yaparak size en uygun bileti bulabilirsiniz.

 

Şanghay Havalimanı & Şanghay Hava Durumu

booked.net