• Soçi (Sochi) Uçak Bileti

    Rusya'nın en turistik yerlerinden biri olan Soçi; Karadeniz kıyısında, Kafkas Dağları'nın eteğinde yemyeşil bir coğrafyada kuruludur. Rusya'nın hem deniz, kum, güneş tatili hem de kayak tatili için tercih edilen çok yönlü bir şehridir. Seyahatinizi planlarken en ucuz Soçi uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile karşılaştırarak bütçenize uygun Soçi uçak biletini alabilirsiniz.
     
    Türkiye’den Soçi’ye direkt veya aktarmalı uçuşlar düzenleniyor. Haftanın her günü karşılıklı seferler bulabilirsiniz. İstanbul-Soçi uçuşunuzu direkt olarak yapmak istiyorsanız Soçi uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları firması için bilet bakmanız gerekiyor. İstanbul-Soçi arası uçuş süresi yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden bütçenize uygun en ucuz Soçi uçak biletini arayarak uçuş sürenizi aktarmalı olarak da hesaplayabilirsiniz.

Soçi’de Gezilecek Yerler

Soçi’de en çok turist çeken yerlerin başında Agura Şelalesi geliyor. Doğayla iç içe geçmiş, 30 metre yüksekliğindeki şelaleye ulaşırken yürüyüş parkurlarının da keyfini çıkarmayı unutmayın. Soçi’deki bir diğer görülmesi gereken yapı ise dünyanın en uzun yaya köprüsü unvanına sahip Skybridge. Köprü; 1 kilometre uzunluğunda, şiddetli depremlere dayanıklı ama bir o kadar da tehlikeli. Yine de adrenalin tutkunları Skybridge’e bayılacaktır.
 
Soçi şehir merkezine dönecek olursak, Soçi Sanat Müzesi, Soçi Tarih Müzesi ve St. Michael Kilisesi göze çarpıyor. Soçi Sanat Müzesi’nde Rusya dışında pek çok yabancı ülkenin sanatçılarının eserleri dahil olmak üzere 3000 civarında parça sergileniyor. Şehirdeki en eski Ortodoks kilisesi olan St. Michael Kilisesi’ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Soçi şehrine ait detaylı bilgileri bulacağınız Soçi Tarih Müzesi, tarih meraklılarının ziyaret etmesi gereken bir müze. Dünyanın en büyük ve ünlü botanik bahçelerinden biri olarak kabul edilen Arboretum’da binlerce bitki türü ve yeşilin yüzlerce tonunu göreceksiniz. Bir de merkezdeki postane binasının önünde yer alan orak-çekiç heykeli ülke tarihinin en önemli sembollerinden biri olarak kabul ediliyor.

Soçi’de Yaşam

Rusya’nın en büyük tatil beldelerinden biri olan Soçi; şifalı suları, termal turizmi, Karadeniz'e bakan sahilleri, yemyeşil ormanları, kış turizmi merkezleri ve lüks otelleriyle her türlü tatil imkanını tatilcilere sunuyor.
 
Soçi’de nemli subtropikal iklim hakimdir. Yıllık ortalama sıcaklığı 7 derecelerde seyreder. Aralık-Mart aylarında gündüzleri hava sıcaklığı 11 derece iken, geceleri 4 derece civarında oluyor. Mayıs-Ekim aylarında ise hava sıcaklığı gündüzleri 24 derece iken, geceleri ortalama 16 derece görülmektedir. Soçi'de kar ve kayak tatili yapmayı düşünüyorsanız Aralık ayından itibaren Soçi’ye seyahat edebilirsiniz. Yaz ve deniz tatili içinse Mayıs-Eylül ayları arası en ideal zamanlardır. Siz de seyahat planınızı yapıp, bir Soçi uçak bileti alıp unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Soçi International Havalimanı'ndan (AER) Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Soçi International Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Rusya’nın en büyük 10 havalimanından biri olan Soçi International Havalimanı (AER), şehir merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından çıktıktan sonra şehir merkezine 105 ve 124 numaralı otobüslerle yaklaşık yarım saatte ulaşabilirsiniz. Ayrıca tren veya minibüs gibi alternatif ulaşımları da kullanabilirsiniz. Günde 10 sefer yapan trenler ile 45 dakikalık bir yolculuk yaparak şehir merkezine gidebilirsiniz. Bu yolculuk otobüse göre daha uzun olmasına rağmen eşsiz sahil manzarası ile cazip hale geliyor.

Pek tercih edilmese de 124 numaralı otobüsü de kullanabilirsiniz. Soçi International Havalimanı’ndan şehir merkezine daha konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşmak için taksi ve özel transfer hizmeti de mevcuttur. Eğer tercih ederseniz araç kiralama hizmeti de sağlanıyor. Aynı şekilde şehir merkezinden Soçi International Havalimanı’na size en uygun ulaşım yöntemiyle ulaşabilirsiniz.

Soçi’de Şehir İçi Ulaşım

Soçi şehir içi ulaşımında çok gelişmiş bir ulaşım ağı yoktur. Şehir merkezinde metro ya da tramvay gibi ulaşım seçenekleri göremezsiniz. Ancak şehir merkezi o kadar küçük ki zaten toplu ulaşıma ihtiyaç duymayacaksınız. Gezilecek her yer birbirine yürüme mesafesindedir. Soçi’de şehir içi ulaşım genellikle otobüslerle veya marshrutka isimli minibüsler ile sağlanıyor. Daha konforlu bir yolculuk için taksi seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Eğer konaklayacağınız yer şehir merkezinde ise birçok turistik noktaya yürüyerek de gidebilir ve toplu ulaşıma gerek duymazsınız.
 
Soçi için seyahat planınızı yapıp seyahat tarihinizi de netleştirdikten sonra size en uygun Soçi uçak biletini seyahatim.com ayrıcalığı ile bulabilirsiniz. 

 

Soçi Havalimanı & Soçi Hava Durumu

booked.net