• Tokyo Uçak Bileti

    Tokyo geleneksel ile modern çizgilerin karışımı olsa da hala gelenekleriyle yaşayan bir şehir. Hayatın hiçbir zaman yavaşlamadığı ender şehirlerden biri olan Tokyo’da hem değişik kültürlerin uyumunu keşfedebilir hem de geleneksel Japon kültürünü yakından tanıyabilirsiniz.
     
    Tokyo’ya Türkiye'den direkt uçuşlar ile Türk Hava Yolları birer gün ara ile uçak seferleri düzenlenmektedir. Eğer aktarmalı uçuşları tercih ederseniz haftanın her günü karşılıklı olarak düzenlenmektedir. Tokya’ya direkt olarak yalnızca İstanbul üzerinden uçabilirsiniz. İstanbul-Tokyo arası direkt uçuşlar yaklaşık 11 saat 40 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden size en uygun Tokyo uçak biletini arayarak uçuş sürenizi hesaplayabilirsiniz. En ucuz Tokyo uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile karşılaştırarak bütçenize en uygun Tokyo uçak biletini satın alabilirsiniz.

Tokyo'da Gezilecek Yerler

Tokyo'yu keşfetmeye başlamadan önce, kentin geleneksel tarafını temsil eden Şitamaçi Bölgesi ve modern metropolü yönünü yansıtan Yamanote Bölgesi olarak şehrin bölündüğünü bilmekte fayda olacaktır. Şitamaçi; ahşap binalar, karmaşık sokaklar, hamamlar, tapınakların bulunduğu ve geleneksel Japon kültürünü yansıtan bir yer. Bu bölgede görülmesi gereken en önemli yapılar Budist tapınağı olan Sensoji, 645 senesinde inşa edilen ve bölgenin en eski tapınağı olma özelliğine sahip. 
 
Diğer önemli yapılardan Nakamise-Dori ve Kaze no Kami Heykelleri de mutlaka görülmeli. Paris’teki Eyfel Kulesi’nin benzeri Tokyo’da da yer alıyor. Tokyo Kulesi, şehri en yüksek noktadan görebileceğiniz eşsiz bir manzara sunuyor. Tokyo İmparatorluk Sarayı’nın Doğu Bahçesi halka açık, özellikle bahar ayında Tokyo’ya giderseniz sakura ismi verilen kiraz çiçeklerinin kokusuyla büyülenip, görsel şölenine tanıklık edebilirsiniz. Sizi gerçekten Tokyo’da olduğunuzu hissettirecek Shibuya, dünyanın en kalabalık yeri olarak biliniyor. Yeşil ışık yandığı anda karşıya geçen binlerce insanın arasına karışıp şehrin gerçek yaşamına dahil olmalısınız. 
 
Deniz efsanelerinden esinlenilerek yapılan Disney Tema Parkı Disneysea, Tokyo’nun en çok ziyaret edilen eğlence merkezi olarak biliniyor. Birçok tema barındıran limanlar ve oyuncakların bulunduğu parkta çocuklar gibi eğlenebilirsiniz. Tüm bu güzel imkanları sunan Tokyo’ya bir uçak bileti kadar uzaksınız.
 
Tokyo ve daha büyük ölçekte Japonya ile ilgili daha fazla bilgi almak için Japonya Gezi Rehberimizi okumanızı tavsiye ederiz. Japonya Gezi Rehberi için tıklayın. 

Tokyo’da Yaşam

Japonya’nın başkenti Tokyo, modern binaları ve aynı göğe yükselen geleneksel Japon tarzı tapınakları ve yemyeşil parklarının etrafında hayatın hızlı yaşandığı kalabalık caddeleriyle modern ile gelenekselin harmanını yansıtıyor. Ülkenin en kalabalık şehri olan Tokyo; hükümete ve imparatorluk ailesine ev sahipliği yapmasının yanı sıra Japonya'nın bankacılık, sigorta, ulaşım ve medya alanlarında merkezi sayılıyor. Japon mutfağı, farklı lezzetler denemek isteyen gezginler için de oldukça ilginç deneyimler sunar. Eğer Japon yemeklerini tatmayı tercih etmezseniz de dünya mutfağından pek çok çeşidi Tokyo’da rahatlıkla bulabilirsiniz. 
 
Tokyo’da nemli subtropikal iklime sahiptir. Yaz mevsimi sıcak ve nemli, kışlar ise serin geçer. Tokyo’ya gitmek için en ideal mevsim ilkbahar ve sonbahardır. Tokyo uçak biletinizi almadan önce hava durumunu kontrol ederek seyahat planınızı yapmanızda fayda olacaktır. 

Tokyo Havalimanlarından Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Tokyo Havalimanlarına Nasıl Gidilir?

Japonya’nın Narita şehrinde bulunan Tokyo Narita Havalimanı (NRT) şehir merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanı bünyesinde üç terminal bulunuyor ve terminaller arası geçiş sağlayan ücretsiz servis otobüsleri hizmet veriyor. Narita Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüs ya da taksi ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca her terminale özel olarak ulaşım sağlayan trenler ile de şehir merkezine hızlı ve rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Şehir merkezinden Tokyo Narita Havalimanı’na da aynı şekilde size en uygun yöntem ile ulaşabilirsiniz. 
 
Tokyo’nun bir diğer havalimanı ise şehir merkezine 14 kilometre mesafede bulunan Haneda Havalimanı (HND), Japonya’nın en işlek havalimanlarından biridir. Haneda Havalimanı'nda iki terminal bulunuyor ve terminaller arası ücretsiz havalimanı servisleri hizmet veriyor. Tokyo şehir merkezinin güneyine yaklaşık yarım saatlik uzaklıkta bulunan Haneda Havalimanı’na gidebilmeniz için çeşitli ulaşım imkanları bulunuyor. Haneda Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, tren ve taksi gibi ulaşım imkanlarıyla gidebilirsiniz. Tren ile şehir merkezine ulaşacaksınız Keikyu tren hattı ve Monorail tren hattı olmak üzere kullanabileceğiniz iki farklı tren hattı bulunuyor. Ayrıca Limousine isimli otobüsler ile de her 30 dakikada Tokyo tren istasyonuna seferler düzenlenmektedir. Şehir merkezinde bulunduğunuz noktaya bağlı olarak size en uygun ulaşım yöntemi ile Haneda Havalimanı'na ulaşabilirsiniz.  

Tokyo’da Şehir İçi Ulaşım

Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan Tokyo ulaşım sistemi açısından pek çok alternatif sunuyor. Şehir merkezinde trafik yoğunluğu olduğundan genellikle otobüs ve taksi gibi seçenekler pek tercih edilmiyor. Eğer yine de taksi kullanmayı tercih edecekseniz yeşil renkli taksilerin daha uygun fiyatlı olduğunu bilmenizde fayda olacaktır. Tokyo’da araç kiralamayı düşünüyorsanız da hem trafik hem de park sorunu ile karşı karşıya olacağınızı unutmamalısınız. Tokyo’da metrolar hem hızlı hem de konforlu oldukları için sıklıkla tercih edilir. Tokyo’da Sucia isimli ulaşım kartları hem metro hem de otobüste geçerli olduğu için güvenle kullanabilirsiniz. Tokyo seyahat planınızı yaptıktan sonra seyahat tarihinizi seçip size en uygun Tokyo uçak biletini seyahatim.com ile satın alabilirsiniz.

 

Tokyo Havalimanı & Tokyo Hava Durumu

booked.net