• Venedik Uçak Bileti

    Kanallarıyla meşhur İtalya’nın romantik şehri Venedik’e Türkiye’nin birçok şehrinden uçak bileti araması yaparak seyahatinizi planlayabilirsiniz. En ucuz Venedik uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile karşılaştırarak bütçenize en uygun Venedik uçak biletini alabilirsiniz.
     
    Venedik’te iki tane havaalanı bulunmaktadır. Biri Venedik’in merkezine yakın olan Marco Polo Havaalanı, bir diğeri ise Venedik’e bağlı Treviso şehrinde bulunan Treviso Havaalanı’dır. Türkiye’den direkt uçuşlar sadece Marco Polo Havaalanı’na yapılmaktadır. 
     
    Venedik’e Türkiye'den direkt ve aktarmalı uçuşlar olmak üzere Türk Hava Yolları, Pegasus ve Atlas Global ile haftanın her günü uçak seferleri düzenlemektedir. Aktarmasız olarak İstanbul’dan gerçekleşen uçak seferlerinin yanı sıra, aktarmalı olarak birçok büyük şehirden Venedik’e uçak bileti bulmanız mümkündür. İstanbul – Venedik arası direkt uçak yolculukları yaklaşık 2 saat 40 dakika sürmektedir. Eğer aktarmalı uçuşları tercih ederseniz yolculuk süreniz 5-8 saati bulabilmektedir.

Venedik'te Gezilecek Yerler

Venedik uçak bileti almak için onlarca sebep var çünkü Venedik, eşsiz deneyimler vadeden bir şehir. Kanalları ve köprüleri ile birbirine bağlanan sokakları, göz kamaştırıcı renkli yapıları ve mistik dokusuyla kendinizi masallarda hissedeceğiniz bir yer. Dünyaca ünlü bu şehirde gezilecek ve görülecek birçok nokta bulunuyor.
 
Venedik’in kalbi konumundaki San Marco Meydanı, günün her saati canlı ve renkli. Meydana daha da değer katan yapılar, Venedik’in en ünlü kilisesi San Marco Bazilikası ve meydandan görkemiyle yükselen San Marco Kulesi. Hemen yanında bulunan İtalya’nın en önemli sanatçılarının eserlerinin sergilendiği Dükler Sarayı şehri ziyaret eden turistlerin en çok uğradıkları noktalar arasındadır. Şehrin en büyük ve en popüler kanalı olan Büyük Kanal çevresinde hem alışveriş yapabileceğiniz çeşitli hediyelik eşya satan dükkanlar hem de kanal manzarası eşliğinde lezzetli deniz ürünleri yiyebileceğiniz çok sayıda restoran bulunuyor. Yine bu kanal üzerinde yer alan, şehrin en çok fotoğraflanan yapılarından biri olan Rialto Köprüsü de yer alıyor.
 
Şehir merkezinde onlarca saray, müze ve sanat galerisi bulunuyor. Eğer tüm bunları listenize eklediyseniz, günübirlik olarak çevre adalara gidebilirsiniz. Venedik’in en renkli adaları Murano ve Burano adalarına bir vapur kadar uzakta olduğunuzu unutmayın. 

Venedik'te Yaşam

İtalya’nın kuzeydoğusunda yer alan Venedik şehri toplamda 117 adet irili ufaklı ada, 177 kanal ve 409 köprü ile birbirine bağlanmıştır. Şehir merkezinin tamamı kanallarla kaplıdır.
 
Tarihin en ilginç yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilen Venedik, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne adını yazdırmış şehirlerden biridir. Tarih ve kültür açısından zengin bir geçmişe sahip olan Venedik, dünyanın her noktasından her yıl milyonlarca turist ağırlar. Müzeleri, sanat galerileri, restoranları ve kafeleri ile her yaşa uygun alternatifler sunar.
 
Aynı zamanda dünyaca ünlü Venedik Festivali’ne de her yıl şubat ayında ev sahipliği yapar. Maskeli ve renkli kostümler giymiş pek çok insanla dolup taşan sokaklar, her bir köşede çeşitli aktiviteler ile Venedik en renkli dönemini yaşar.

Marco Polo Havaalanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Venedik Marco Polo Havaalanı’na Nasıl Gidilir?

İtalya’nın en yoğun 5. Havaalanı olan Marco Polo Havalimanı adını ünlü İtalyan gezginden almıştır. Şehir Merkezi’ne 10 km uzaklıkta bulunan Marco Polo Havaalanı’ndan Venedik şehir merkezine ulaşmak için taksi, otobüs, tren ya da deniz otobüsü kullanılabilir. Otobüs ve su otobüsleri en çok tercih edilen ulaşım araçlarıdır.

Aerobus adındaki otobüslerle yaklaşık 20 dakika içinde şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Eğer su otobüslerini (vaporetto) tercih ederseniz yolculuk süreniz yaklaşık 45 dakika olacaktır. Venedik lagün üzerine kurulu eşsiz bir şehir olduğu için eğer otobüs, tren ya da taksi ile ulaşım sağlamayı tercih ederseniz belirli bir noktaya kadar ulaşıp, daha merkezi bir konuma gitmek için tekrar su otobüslerini kullanmanız gerekebilir. Aynı şekilde Venedik şehir merkezinden Marco Polo Havaalanı’na ulaşacağınızda da dilediğiniz ulaşım yöntemini tercih edebilirsiniz.Venedik’te Şehir İçi Ulaşım

Venedik şehir merkezinde şehir içi ulaşım diğer Avrupa şehirlerine göre daha farklıdır. Kanallarla kaplı bir şehir olduğu için motorlu kara aracının merkeze girişi yasaktır. Bu sebeple Venedik’e özel araçları ile gelenler şehrin girişindeki otoparklara araçlarını bırakarak merkeze toplu ulaşım ile devam etmelidir. Şehirde dolaşırken çoğunlukla yaya olarak ulaşım sağlanmaktadır. Uzak mesafeler için su otobüsleri (vaporetto) belirli duraklardan hizmet vermektedir. Venedik’in vazgeçilmez parçalarından gondollar da kanallar arasında hem ulaşım sağlar hem de turistik olarak ziyaretçilerine nostaljik bir deneyim yaşatır.  

 

Venedik Havalimanı & Venedik Hava Durumu

booked.net