Resmi adı Maldiv Cumhuriyeti olan ve Hint Okyanusu'nda 1200 adadan oluşan Maldivler; gerek balayı çiftleri, gerekse sükunet ve huzuru turkuaz sularda arayanlar için ideal bir tatil rotası. Yüz ölçümü dikkate alındığında, %90'ı su ve deniz olan bu cennet ülke, palmiye ağaçlarıyla süslü doğası , mutlu yerel halkı ve mavinin her tonunun hakim olduğu plajlarıyla; günlük hayatlarımızın içindeki stresi bir kenara atmamız için, “mutlaka gitmeliyim” dedirtecek cinsten. Hayatın içindeki koşturmacaya mola vermek isteyen herkes için uygun bir destinasyon olup; romantik bir ortam hayal edenler içinse, uygunun ötesinde ve kimilerine göre hayallerin bile ötesinde, zamanın durduğu bir yer Maldivler.

 

 

Maldivler Nerededir?

Maldivler, Hindistan'ın güneyinde ve Sri Lanka'nın güneybatısında yer alan, Hint Okyanusu'nda 1200 adadan oluşan bir devlettir.

 

Maldivler'e Nasıl Gidilir?

Maldivler'e THY veya Atlas Havayolları ile Atatürk Havalimanı'ndan yaklaşık 8 saatlik bir uçuş sonrası direkt ulaşmak mümkün. Aktarmalı olarak Fly Emirates veya Qatar Havayollarını da tercih edebilirsiniz. Tercihiniz sonrasında; Hint Okyanusu'nun görkemli manzarası eşliğinde, Male Uluslararası Havaalanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz. Türklere vize uygulaması yapılmadığı için, geçerli pasaportunuzun uçuş öncesi yanınızda olması yeterlidir.

 

Maldivler'e Ne Zaman Gidilir?

Maldivler, Aralık-Nisan ayları arasında en yüksek sezonunu yaşar. Maldivler'in kuru mevsimi ve güneşin nispeten daha keyifli olduğu aylardır yüksek sezon zamanı. Konaklama fiyatları, Noel ve yeni yıl zamanı zirve yapar. Sezon dışı aylarda, hava hala sıcaktır; fakat nemlilik oranı ve yağmur olasılığı yüksektir.

 

Maldivler'de Ulaşım Nasıldır?

Male çok küçük bir şehir olduğu için, ulaşım da gayet kolaydır. Yürüyerek, her yer çok kısa mesafededir. Taksilerle de şehri gezebilirsiniz.