• Tunus Uçak Bileti

    Tunus uçak bileti almadan önce bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Kuzey Afrika ülkesi Tunus’un kültürel değerleri ve tarihi dokusu ile beklentilerinizi tamamen karşılayacak bir tatil noktasıdır. Bir diğer yandan Tunus’un sahil kesiminde deniz, kum ve güneşin tadını çıkararak unutulmaz bir yaz tatili yapabilirsiniz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan eserleri ve daha fazlasını keşfetmek için Tunus uçak biletinizi hemen almalısınız.
     
    Türkiye'den Tunus’a direkt ve aktarmalı uçuşlar olmak üzere Türk Hava Yolları ve Tunisair ile her gün uçak seferleri düzenlenmektedir. Tunus’a direkt olarak yalnızca İstanbul üzerinden uçabiliyorsunuz. İstanbul-Tunus yolculuğu için direkt uçuşlar yaklaşık 3 saat 5 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden size en uygun Tunus uçak biletini arayarak uçuş sürenizi detaylı olarak hesaplayabilirsiniz. En ucuz Tunus uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile karşılaştırarak bütçenize en uygun Tunus uçak biletini hemen alabilirsiniz.

Tunus’ta Gezilecek Yerler

Tarih boyunca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapması ile Tunus, eski ve modern uygarlıkların bir karışımı haline gelmiştir. Tunus sokaklarında dolaşırken şehrin tarihi dokusunu ve mimarisini gözlemleyebilir, sahilinde masmavi denizinin tadını çıkarabilirsiniz. Şehirde gezilecek yerlerin başında Fransız Kapısı olarak bilinen Bab Bhar’ı mutlaka görmelisiniz. Tunus’un en büyük parkı olan Belvedere’de gidip, yeşile doyabilirsiniz. Yeni şehir bölgesi olan Ville Nouvelle, Fransız kolonisi döneminde oluşturulmuş, şehrin modern yüzü konumundadır. Tunus’ta alışveriş yapacaksınız pek çok çeşitli ürünü bir arada bulabileceğiniz otantik dükkanları ile Medina çarşılarına uğrayabilirsiniz. Çarşılardan el yapımı ürünler, deve derisinden yapılan özel ürünler, cam şişe içerisindeki renkli çöl kumları ve çeşitli baharatlar satın alabilirsiniz.
 
Tunus’a kadar gelmişken dünyaca ünlü mozaik müzesi Bardo’yu mutlaka ziyaret etmelisiniz. 13. yüzyılda Hafsid Hanedanlığı tarafından inşa edilen bu saray, günümüzde müze olarak hizmet veriyor ve antik dönemlere ait çok değerli eserlere ev sahipliği yapıyor. Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Bardo, dünya çapında ünlenmiş bir müze. Bu ününü Bizans dönemi mozaikleri ile Tanrı heykellerinden oluşan zengin koleksiyonuna borçlu. Tunus’un çevresinde gezilecek en önemli yer ise Roma Dönemi’nin en önemli uygarlıklarından Kartacalılar’ın kalıntılarını görebileceğiniz Kartaca Antik Kenti’dir. 

Tunus’ta Yaşam

Tunus, hem yaz hem de kültür turizmi için elverişli hem de ziyaretçilerine kültürel ve sanatsal faaliyetler sunan bir şehir. Deniz tatili yanı sıra Tunus’ta egzotik bir çöl macerası da deneyimlemek de mümkün. Güneyinde yer alan Sahara Çölü`unde safari turuna çıkarak unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Oldukça zengin olan Tunus mutfağı baharat ve acı lezzetlerle harmanlanan et, balık ve sebze yemekleri ağırlıklıdır, mutlaka tatmalısınız.

Tunus’ta çöl iklimi ve Akdeniz iklim olarak iki farklı iklim çeşidi görülüyor. Tunus’un kuzey kesimlerinde Akdeniz iklimi görülür ve yaz mevsiminde ortalama sıcaklık 30 derecelerde seyreder. Ülkenin güney kesimi ise Sahra Çölü ile kaplı olduğu için çöl iklimi hakimdir. Burada hava oldukça kurak ve yağış miktarı yıl içinde oldukça az görülür. Tunus’a uçak biletinizi almadan önce ülkenin en güzel döneminin Mart ortasından Mayıs ayının sonuna kadar olduğunuz bilmenizde fayda olacaktır.  


Tunus Carthage Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Tunus Carthage Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Carthage Havalimanı (TUN), Tunus’un başkenti Tunus’taki, uluslararası hizmet veren bir havalimanıdır. Carthage Havalimanı, şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Şehir merkezine ulaşmak için otobüs, taksi ya da araç kiralama seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. Carthage Havalimanı’ndan şehir merkezine SNT otobüsleri ile yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Daha kısa sürede ulaşmak isterseniz de TUT isimli otobüsler ile şehir merkezine yaklaşık 15 dakikada gidebilirsiniz. Aynı şekilde şehir merkezinden Carthage Havalimanı’na size en uygun ulaşım yöntemi ile ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Tunus uçak biletinizi almanız ve seyahatinizi planlamanız olacak. 

Tunus’ta Şehir İçi Ulaşım

Tunus, ülkenin en büyük şehri ve başkenti olduğu için şehir içi ulaşım konusunda sorun yaşamazsınız. Tunus’ta şehir içi ulaşımda sıklıkla otobüsler kullanılır, sefer sıklığı ve yaygınlığı ulaşımı rahat hale getirmiştir. Şehir içi ulaşımda SNT isimli otobüsler kullanılır. Ayrıca yeşil-beyaz otobüsler de kullanılır ancak bunlar özel firmalar tarafından işletilmektedir. Tunus’a seyahat tarihinize karar verdikten sonra, Tunus uçak bileti alma sırası geldiğinde seyahatim.com üzerinden tüm Tunus uçak biletlerini kıyaslayıp en uygun fiyatlısını bulabilirsiniz.

 

Tunus Havalimanı & Tunus Hava Durumu

booked.net