• Brüksel Uçak Bileti

    Brüksel uçak bileti almak için size en uygun tarihe göre yüzlerce firma arasından seyahatim.com ile listeleyebilirsiniz. Avrupa Birliği’nin merkezi olmasıyla Avrupa’nın kalbi kabul edilen Brüksel, Belçika’nın ve aynı zamanda Brüksel Özerk Bölgesi’nin başkenti. Hollanda, Lüksemburg ve Belçika üçlüsünün tam kalbinde yer alan Brüksel, özellikle Benelüks turlarının en gözde şehri olarak her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor.
     
    Türkiye’den Brüksel’e direkt ve aktarmalı uçuşlar Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları ile düzenlenmektedir. Brüksel’e direkt olarak sadece İstanbul, İzmir ve Ankara üzerinden uçabilirsiniz. İstanbul-Brüksel direkt uçuşları yaklaşık 3 saat 35 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden size en uygun Brüksel uçak bileti araması yaparak uçuş sürenizi hesaplayabilirsiniz. En ucuz Brüksel uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com sitemiz üzerinden karşılaştırabilir ve en uygun Brüksel uçak biletini hızlı bir şekilde alabilirsiniz. 

Brüksel’de Gezilecek Yerler

Brüksel'de Büyük Meydan, Atom Parkı, Brüksel şehir müzesi ve Kraliyet Sarayı gibi yerleri gezerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Art nouveau akımının izlerini zarif bir mimarı ile görebileceğiniz Brüksel’de sayısız müze ve saray bulunuyor. Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin önemli yapılarının yer aldığı Mini Avrupa Minyatür Parkı, şehrin merkezindeki Brüksel Parkı ve Kraliyet Müzesi’nin bahçesi şehirde gezebileceğiniz yeşil alanların başında geliyor. 
 
Brüksel’in kalbi olan Büyük Meydan’da belediye binası, bira müzesi ve belediye sarayı gibi önemli yapıları görebilirsiniz. Kare şekilde, dört köşe olarak tasarlanan meydanda ilginize çekecek ve çok seveceğiniz sayısız mimarı yapı bulunuyor. Restoranlar, kafeler ve zaman zaman kurulan pazarı ile meydanda aradığınız tüm ihtiyaçlarınızı bulabilirsiniz. 1619 yılında yapılan “İşeyen Çocuk” heykeli, Büyük Meydan’dan kısa bir sürede yürüyerek görülebilir ve şehrin simgesi konumundadır. Brüksel’i tepeden görmek için ise adresiniz Atonium, yani Atom parkı olmalı. 400’den fazla bira çeşidi olan ve dünyaca ün salmış Belçika biralarını test etmeden şehirden dönmeyin. 

Brüksel’de Yaşam

Belçika'nın başkenti Brüksel, Avrupa Birliği'nin yönetim merkezlerinin bulunması sebebiyle Avrupa'nın da başkenti sayılıyor. Brüksel; sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleriyle her zaman turizmin de merkezi konumunda olan bir Avrupa şehri. Birbirinden çeşitli dönemleri yansıtan mimari yapıları ve eserleriyle Brüksel size keyifli bir kültürel gezi sunuyor. Brüksel’e geldiğinizde çikolata kokulu sokaklarda karnınız aniden acıkabilir. Aklınızı başından alabilecek kadar lezzetli çikolatalar ve çeşitli waffle karışımlarından kendinize lezzetli bir hediye vermelisiniz. Ayrıca zengin bir mutfağa sahip Belçika’da et, patates ve midye ağırlıklı yemeklere rastlamanız mümkün.
 
Brüksel okyanusal iklimin etkisi altındadır. Kış mevsimi oldukça soğuk, karlı ve yağmurlu geçerken, yaz mevsimi ise sıcak ve kurak geçer. Kış aylarından en düşük sıcaklık 3 derecelerde iken yaz aylarından ortalama hava sıcaklığı 20 derecelerde seyreder. Brüksel uçak biletinizi alırken tatilinizi Mayıs-Eylül ayları arasındaki döneme denk getirirseniz Brüksel’e gitmek için en iyi zamanı yakalamış olursunuz. 

Brüksel Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Brüksel Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Brüksel Havalimanı (BRU) şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Brüksel Havalimanı’ndan şehir merkezine tren, taksi veya otobüs seçeneklerinden birini seçerek ulaşabilirsiniz. Havalimanında bulunan metro ile şehir merkezine 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanı terminal çıkışındaki halk otobüsleri ile de yaklaşık 35 dakikada Brüksel şehir merkezine gidebilirsiniz. Terminal binasında ayrıca ekspres otobüs hizmeti ve bulunmaktadır. Brüksel şehir merkezinden Brüksel Havalimanı’na giderken de size uygun ulaşım seçeneklerinden birini seçerek Brüksel Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Brüksel’de Şehir İçi Ulaşım

Brüksel’de turistik noktaların neredeyse hepsi yürüme mesafesindedir. Yine de toplu ulaşım tercih etmek isterseniz metro, tramvay ve otobüs hatları istediğiniz noktaya gitmenize yardımcı olacak. Şehir içi ulaşım için gerekli olan biletleri istasyonlardan ya da gazete satışı olan büfelerden alabilirsiniz. Şehir içi ulaşımı organize eden firma STIB’ın internet sitesinden ya da şehir merkezindeki ofislerinden ulaşım saatleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bisiklet de Brüksel’de alternatif ulaşım aracı olarak kullanılır. Eğer Brüksel’e Nisan-Aralık ayları arasındaki dönemde giderseniz bisiklet kiralamak için hava koşulları uygun olacağı için kiralama ofisleri açık olacaktır. Seyahat tarihinize karar verdikten sonra size en uygun Brüksel uçak bileti için sitemiz seyahatim.com üzerinden arama yapabilir ve en ucuz Brüksel uçak biletlerini listeleyebilirsiniz.

 

Brüksel Havalimanı & Brüksel Hava Durumu

booked.net