• Atlanta Uçak Bileti

    Atlanta uçak bileti bulmak için seyahatim.com’u ziyaret edebilir ve seyahatinizi hızlıca planlamaya başlayabilirsiniz. Gökdelenlerin ve kulelerin ile ünlü Atlanta her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Amerika’nın en gelişmiş sekizinci şehri olan Atlanta’da teknoloji, finans, ticaret, eğitim ve sanat oldukça gelişmiş durumda, bu yüzden de pek çok çeşitlilik sunan bir şehir.
     
    Türkiye'den Atlanta’ya direkt uçuşlar haftanın her günü sadece Türk Hava Yolları ile düzenleniyor. Atlanta’dan direkt olarak yalnızca İstanbul üzerinden uçabiliyorsunuz. İstanbul- Atlanta için direkt uçuşlar yaklaşık 13 saat 5 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden size en uygun Atlanta uçak biletini arayarak uçuş sürenizi hesaplayabilirsiniz. En uygun Atlanta uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com sitesi üzerinden arayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.

Atlanta’da Gezilecek Yerler

Atlanta’da gezilecek yerlere Martin Luther King’in doğduğu evi ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Müze gezisine APEX Müzesi ile devam etmek iyi bir fikir olabilir. Afrika’nın ve ülkede yaşayan Afro-Amerikalılar’ın yaşam hikayelerini ve tarihini anlatan müzede siyahilerin Atlanta’da ilk yerleşim yerlerinden biri olan Sweet Auburn bölgesi hakkında ilginç bilgiler de edilebilirsiniz.
 
Atlanta, çeşitli şehir parkları ile ünlü bir yerleşim yeri. Şehrin en gözde parkı olan Centennial Parkı’nı gezmek için özel turlara katılabilir ve parkı daha detaylı gezebilirsiniz. Dünyanın farklı yerlerinden getirilmiş bitkilerin ve ender bitki türlerinin bulunduğu Atlanta Botanik Parkı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca şehrin en eski parkı olan Grand Park’ın içerisinde Atlanta Hayvanat Bahçesi de bulunuyor. Daha aktivitelerle dolu bir park isterseniz de Stone Mountain Park’a gidip gölde tur atıp, teleferiğe binerek şehri fotoğraflayabilirsiniz. Kış aylarında giderseniz de yapay kar pistinin keyfini çıkarabilirsiniz. Atlanta’yı panoramik bir manzara ile keşfetmek için ise SkyView Atlanta’ya çıkarak manzaranın tadına varabilirsiniz. Dünyanın en büyük akvaryumu olan Georgia Akvaryumu’nu ziyaret ederek ailenizle eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Atlanta’da farklı mahalleler keşfetmek isterseniz de renkli evleri ve mağazaları ile ünlenen, şehrin en canlı bölgesi olan Little Five Points’e giderek sokak eğlencelerini izleyebilirsiniz. 

Atlanta’da Yaşam

Amerika Birleşik Devletleri’nde Georgia eyaletinin başkenti ve eyaletin en kalabalık yerleşimi olan Atlanta, Amerika’nın en önemli isimlerinden Martin Luther King’in doğduğu yer olarak da öne çıkıyor. Evleri ve gökdelenleri ile ülkenin önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri. Amerikan mutfağının olmazsa olmazı büyük porsiyon et yemekleri, pizza, Amerikan hamburgerleri ve tatlılarının pek çok çeşidine Atlanta’da bakabilirsiniz.  
 
Atlanta ılıman iklimin etkisi altındadır. Yaz ayları sıcak ve nemli, kış ayları ise hafif soğuk hava görülür. Atlanta’da yılın büyük bölümünde bahar havası hakimdir. Bu yüzden de Atlanta’ya hemen her mevsim gidilebilir. Özellikle Temmuz ayında 30 derecelerin üzerine çıkan hava sıcaklığı ile Atlanta’nın en sıcak günleri yaşanır. En soğuk ayları olan Aralık ve Ocak’ta ise hava sıcaklığı bazı günler 0 derecenin altına düşebiliyor. Atlanta’ya gideceğiniz zaman hava koşullarını göz önüne alarak Atlanta uçak biletinizi almanız faydalı olacaktır.

Hartsfield–Jackson International Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Hartsfield–Jackson International Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Dünyanın en kalabalık ve en yoğun havalimanı olan Hartsfield–Jackson International Havalimanı (ATL) şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Hartsfield–Jackson International Havalimanı’ndan Atlanta şehir merkezine farklı ulaşım seçenekleri ile gidebilirsiniz. Otobüs ya da metro ile yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuk ile Atlanta şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında araç kiralama hizmeti alabilir ya da taksi ile hızlıca şehir merkezine gidebilirsiniz. Atlanta şehir merkezinden Hartsfield–Jackson International Havalimanı’na ulaşırken de size en uygun ulaşım yöntemi ile gidebilirsiniz.

Atlanta’da Şehir İçi Ulaşım

Atlanta’da şehir içinde ulaşım oldukça gelişmiştir. Tren ile yolculuk yapmak isterseniz, şehir merkezinde hizmet veren dört hattan rotanıza uygun olanı kullanabilirsiniz. Ayrıca gelişmiş otobüs sistemi ile de gideceğiniz yere günün birçok saatinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu ulaşım için kullanılan elektronik bilet Breezacard satın alarak rahatlıkla yolculuk yapabilirsiniz. Eğer Atlanta’yı yürüyerek keşfetmek isterseniz de şehir merkezi yürüyerek dolaşmaya uygundur. Atlanta seyahatinizi planlarken en uygun Atlanta uçak bileti için seyahatim.com üzerinden arama yapabilir ve en hesaplı Atlanta uçak biletlerini ücretsiz bir şekilde listeleyebilirsiniz.

 

Atlanta Havalimanı & Atlanta Hava Durumu

booked.net