• Malta Uçak Bileti

    Güney Avrupa’nın adalar ülkesine gitmek için Malta uçak bileti araması yaparak seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Orta Çağ’dan kalma havasını koruyan, Akdeniz'in en temiz sahillerine sahip, kristal mavilikteki denizi ve etkileyici kale surlarıyla hem yaz sezonu için hem de kültür turları için Malta eşsiz bir destinasyon.

    Türkiye'den Malta’ya direkt uçuşlar sadece Türk Hava Yolları ile haftanın her günü uçak seferleri düzenleniyor. Malta’ya direkt olarak yalnızca İstanbul üzerinden uçabiliyorsunuz. İstanbul-Malta yolculuğu için uçuşlar yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden size uygun Malta uçak bileti araması yaparak uçuş sürenizi hesaplayabilirsiniz. En ucuz Malta uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile listeleyebilir ve bütçenize uygun Malta uçak biletini bulabilirsiniz.


Malta'da Gezilecek Yerler

7000 yıllık tarihi zenginliği ve kültürü ile büyük bir açık hava müzesini andıran bir şehir Malta. Şehrin en çok ziyaret edilen yapıları şövalyelerin yaptırdığı sarayları, surları, kaleleri ve dini yapıları. Bu yapılardan en önemlileri The Grand Master's Palace, Güzel Sanatlar Ulusal Müzesi, St. John Katedrali ve gizemli yeraltı kalıntıları Hal Saflieni. Her birini mutlaka görmelisiniz. Dünyanın en zengin zırh koleksiyonunu Şövalyeler Sarayı’nda görebilirsiniz. Aziz Mary Kilisesi mimarisiyle görenleri büyüleyen, Malta’ya gidenlerin mutlaka ziyaret ettiği bir kilise. Malta’nın başkenti Valletta 16. yüzyılda kurulmuş, hala geçmişte yaşayan bir şehir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Valletta, cumbalı evlerin bulunduğu sokaklarıyla sizleri geçmişe doğru yolculuğa çıkaracak. Buraya kadar gelmişken şehrin en iyi manzara noktası olan Upper Barakka Garden’a giderek mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren bir başka şehir olan Mdina. Antik surlarla kaplı, tarihi geçmişi olan Mdina şehrini mutlaka görmelisiniz. Burada Orta çağ mimarisine sahip evlere rastlayacaksınız. Üstelik Game of Thrones’un bazı sahneleri de burada çekilmiş. Mdina’dan ayrılmadan önce pazarların kurulduğu ve müziklerin yükseldiği sokaklarıyla dikkat çeken bir yer olan Rabat’ı da görmelisiniz. 

Malta’da Yaşam

Sicilya’nın güneyinde bulunan 3 adadan oluşan Malta, Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri. 7 bin yıllık tarihi dokusuyla zengin bir tarihi geçmişe sahip ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Malta’ya geldiğinizde Roma, İspanyol, Fransız ve İngiliz etkisini her anlamda hissedeceksiniz. Malta’nın mutfağı konumu itibariyle deniz ürünleri ağırlıklı olsa da şaşırtıcı bir şekilde ülkenin yöresel lezzetlerinde tavşan eti ile yapılan yemekler de bulunuyor. Ayrıca Arap kültürüne yakınlığı sebebiyle birçok yerde Arap ve Türk mutfağına ait lezzetlere rastlamanız da mümkün.
 
Malta’da Akdeniz iklimi hakimdir. Kış ayları serin ve yağışlı geçerken yazlar sıcak ve kurak geçer. Yaz mevsiminde ortalama hava sıcaklığı 30 derece, kış mevsiminde ise ortalama hava sıcaklığı 9 derecedir. Denizden gelen meltemlerin etkisiyle yaz aylarında havalar serinlese de Malta, en sıcak günlerini Temmuz-Eylül ayları arasından yaşıyor. Malta’ya gitmek için en iyi dönem Mayıs ve Eylül ayları arasında olduğu için Malta uçak biletinizi alırken bu bilgilere dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Luqa Malta International Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Luqa Malta International Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Malta’nın tek havalimanı olan Luqa Malta International Havalimanı (MLA) şehir merkezi Valletta’ya 5 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Luqa Havalimanı’ndan Malta şehir merkezine gitmek için birçok farklı ulaşım seçenekleri bulunuyor. Havalimanından otobüs ile gidecekseniz Cirkewwa Limanı’na X1, St. Julian’s bölgesine ulaşmak için X2, Bugibba’ya X3 ve başkent Valletta’ya ulaşmak için X4, X5 ve X7 numaraları otobüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca taksi ve araç kiralama alternatifleri ile de gideceğiniz yere daha hızlı ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden Luqa Malta International Havalimanı’na ulaşırken de aynı şekilde size en uygun ulaşım yöntemini kullanabilirsiniz. 

Malta’da Şehir İçi Ulaşım

Malta’nın merkezi Valetta oldukça küçük bir şehir. Turistik noktalar birbirine yürüme mesafesinde olduğu için yürüyerek pek çok yere gidebilirsiniz. Toplu ulaşım kullanmaya ihtiyaç duyarsanız Malta ana otobüs terminalinden hareket eden otobüslerle gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Eğer ihtiyaç duyarsanız taksiler de yaygın olarak kullanılıyor ancak taksi ücretleri Avrupa ülkelerinde olduğu gibi yüksektir. Malta’ya gideceğiniz tarihe karar verdikten sonra size en uygun Malta uçak bileti için seyahatim.com üzerinden arama yapabilirsiniz.

 

Malta Havalimanı & Malta Hava Durumu

booked.net