• Salzburg Uçak Bileti

    Alpler’in eteğinde, Salzach ırmağının kıyısında ve Viyana’nın batısında yer alan büyülü bir Avusturya kentine gitmek için tek yapmanız gereken Salzburg uçak bileti almak olacak. Masalsı şehir Salzburg’u henüz keşfetmediyseniz, mutlaka görmeniz gereken şehirler listenize eklemenizi öneriyoruz.
     
    Türkiye'den Salzburg’a direkt uçuşlar haftanın her günü sadece Türk Hava Yolları ile yapılıyor. Salzburg’a direkt olarak yalnızca İstanbul üzerinden uçabiliyorsunuz. İstanbul-Salzburg arası direkt uçuşlar yaklaşık 2 saat 40 dakika sürüyor. Bulunduğunuz şehirden size en uygun Salzburg uçak bileti araması yaparak uçuş sürenizi hızlıca hesaplayabilir ve seyahat planınızı yapabilirsiniz. Salzburg uçak bileti seçeneklerine hemen göz atabilir ve en ucuz Salzburg uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile karşılaştırarak en hesaplı uçak biletini alabilirsiniz.

Salzburg’da Gezilecek Yerler

Ortaçağ’dan kalma surlarla çevrili Salzburg’u gezerken kendinizi bir film setinde hissedebilirsiniz. Masalsı bir atmosferinin yaşandığı Salzburg’da Ortaçağ’dan bugüne uzanan irili ufaklı meydanlar bulunuyor. Tarihi dokuya sahip ve günümüze kadar korunmuş eski şehir bölgesi olan Altstadt görsel bir şölen sunuyor. Salzburg’a geldiğinizde ilk görmeniz gereken yerlerden birisi dünyaca ünlü besteci Mozart’ın doğduğu evi ziyaret etmek. Mozart’ın evinin bulunduğu sokak olan Getreidegasse’de birbirinden güzel tarihi binaların arasında kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz. Salzburg’un en güzel binası olan ve 1600’lerden kalan New Residence, Salzburg Müzesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Salzburg’da görmeniz gereken diğer önemli yapılar ise Avrupa’nın en yüksek kalelerinden birisi olan Hohensalzburg Kalesi, Barok mimarisinin güzel bir örneği Salzburg Katedrali, ihtişamlı Mirabell Sarayı ve Bahçeleri. 

Salzburg’da Yaşam

Avusturya’nın dördüncü büyük şehri Salzburg, ismini eskiden bölgenin geçim kaynağı olan tuz çökeltilerinden almış. Alp Dağları’nın eteklerinde kurulan kentin tarihi bölgesi çok iyi korunmuş ve dünyaca ünlü barok mimarisi sayesinde UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmiş. Salzburg, tarihi değerlerinin yanı sıra konserleri ve festivalleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Mozart’ın doğduğu şehir olduğu için Mozart’ın Kenti olarak anılıyor ve en önemli etkinliği müzik festivali oluyor. Salzburg Müzik Festivali, Temmuz ve Ağustos aylarında düzenleniyor. Salzburg’a geldiğinizde göreceksiniz ki Avusturya mutfağı oldukça çeşitli ve leziz yemekleri de barındırıyor. Avusturya mutfağı denilince akla ilk olarak Schnitzel geliyor. Ülkemizde de sıklıkla tüketilen ve sevilen bu yemeği bir de yerinde tatmalısınız.
 
Salzburg karasal iklimin etkisi altındadır ve yüksek bir rakımda konumlandığı için yılın birçok günü hava soğuk geçmektedir. Salzburg kış turizmi için de elverişli bir yerdir, şehir merkezi çevresinde pek çok kayak merkezi bulunuyor. Salzburg, konum olarak Alpler’in kuzeyinde yer aldığı için bahar ve sonbahar mevsiminde de sıcaklıklar çok yüksek olmuyor. Salzburg uçak biletinizi alırken Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarına denk gelecek şekilde seyahatinizi planlarsanız gezmek için en ideal dönemi yakalamış olursunuz.

Wolfgang A Mozart Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Wolfgang A Mozart Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Avusturya’nın en büyük ikinci havalimanı olan Wolfgang Amadeus Mozart Havalimanı (SZG), şehir merkezine 4 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Wolfgang A Mozart Havalimanı’ndan Salzburg şehir merkezine ulaşmak için otobüs veya tren gibi toplu ulaşım seçeneklerini kullanabilirsiniz. Wolfgang A Mozart Havalimanı’ndan hareket eden 2, 10 ve 27 numaralı otobüsleri kullanarak şehir merkezine ve Salzburg ana tren istasyonuna yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanından hareket eden trenleri kullanarak da 20 dakikada Salzburg merkez tren istasyonuna rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşmak isterseniz de taksi seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden Wolfgang A Mozart Havalimanı’na ulaşırken de size en uygun olan ulaşım yöntemini seçebilirsiniz.

Salzburg’da Şehir İçi Ulaşım

Salzburg’da metro ağı bulunmadığı için şehir içi ulaşım otobüs ve troleybüsler ile sağlanıyor. Salzburg’da toplu ulaşım 10-15 dakikalık aralıklar ile düzenli bir şekilde yapılıyor. Bu yüzden gitmek istediğiniz yere ulaşırken sorun yaşamazsınız. Ayrıca, şehir içinde tüm hatlarda geçerli olan günlük ulaşım biletlerinden alarak Salzburg gezinizi daha hesaplı hale getirebilirsiniz. Alternatif olarak tercih etmek isterseniz taksiler günün her saati hizmet veriyor. Turist dostu Salzburg’u yürüyerek keşfedebilir ya da bisiklet kiralayabilirsiniz. Salzburg uçak bileti fırsatlarını seyahatim.com ile listeleyebilir ve size en uygun uçak biletine ulaşabilirsiniz. 

 

Salzburg Havalimanı & Salzburg Hava Durumu

booked.net