• Washington Uçak Bileti

    Washington uçak bileti almadan önce bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Dünyada politikanın kalbinin attığı Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington, siyasi ve diplomatik açıdan büyük bir önem taşıyor. Tüm dünya siyasetini yönlendiren bir merkez olduğu için turistler tarafından da oldukça ilgi görüyor.
     
    Washington’a Türkiye'den direkt uçuşlar Türk Hava Yolları ile haftanın her günü uçak seferleri düzenleniyor. Washington’a direkt olarak yalnızca İstanbul üzerinden uçabiliyorsunuz. İstanbul-Washington arası direkt uçuşlar yaklaşık 11 saat 55 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden size en uygun Washington uçak biletini arayarak uçuş sürenizi hesaplayabilirsiniz. En ucuz Washington uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile araştırarak bütçenize en uygun Washington uçak biletini alabilirsiniz.

Washinton’da Gezilecek Yerler

Washington’da gezilecek yerler saymakla bitmez. Şehri gezmeye ilk olarak National Mall’den başlayabilirsiniz. Şehrin ulusal parkı olan National Mall’de yemyeşil parklar, sanat galerileri, anıtlar ve müzeler görebileceksiniz. Dünya siyaseti için önemli yapılardan Beyaz Saray ve Amerikan Kongre Binası’nın etkileyici mimarisini mutlaka yerinde görmelisiniz. Dünyaca ünlü Smithsonian Enstitüsü’ne bağlı olan 15’den fazla müze Washington’da ziyarete açık ve bu müzeleri hepsini ziyaret etmek ücretsiz. Doğa Tarihi Müzesi ve Ulusal Sanat Galerisi görülmesi gereken en önemli yerler arasında sayılıyor. Müzeler kenti olarak da anılan kentte en fazla ilgiyi çeken müzelerden biri de Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi geliyor. Bugüne kadar oluşturulmuş en geniş kapsamlı uzay ve havacılık müzesi olması dışında günümüzde bilimsel çalışmaların yürütüldüğü bir araştırma merkez olarak oldukça ilgi çekiyor.
 
Washington’a gelmişken dünyaca ünlü markaları bulabileceğiniz George Town’da şık restoranları, kafeler ve barları da alışveriş arasında mola yeri olarak değerlendirebilirsiniz. Washington’a gittiğinizde eğer hava güzel ise yürüyerek ulaşabileceğiniz K Street üzerinde yer alan Waterfront Limanı, Potomac Nehri’nin önünde bulunan barlar kentin en hareketli noktalarından biri sayılıyor. Tüm bu güzellikleri yerinde deneyimlemek için hemen Washington uçak biletinizi satın almalısınız.

Washinton’da Yaşam

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington DC, dünyanın en önemli başkentlerinden biri olması sebebiyle yaşam standartları da oldukça yüksektir. Küreselleşmenin de merkezi olan Washington’da dünyanın en lüks mağazaları, en popüler restoran zincirleri, sanat galerileri ve müzeleri ile ziyaretçilere her konuda en iyiyi sunuyor. Amerikan mutfağının etkisi altında olan Washington mutfağı; hamburger, patates kızartması, dondurma gibi bol kalorili lezzetlerden oluşuyor. Aynı zamanda iş merkezi ve politikanın merkezi de olduğu için şehirde çok çeşitli yemekler ve farklı dünya mutfakları bulabilirsiniz.
 
Washington’da karasal iklim ve okyanus iklimi görülmektedir. Şehrin kıyı kesimleri okyanus iklimi etkisi altındadır. Bu yüzden de yazları aşırı sıcaklar görülebiliyor. Şehrin doğusunda ise karasal iklim etkisi sebebiyle ve özellikle dağlık kesimlerde hava şartları zorlu geçer. Washington DC’ye gitmek için en ideal zaman Mart, Nisan ve Ekim, Kasım ayları arasındadır. Washington uçak biletinizi almadan önce hava durumunu kontrol ederek seyahat planınızı yapmanız da fayda olacaktır. 

Washinton Dulles International Havalimanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden Washinton Dulles International Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Washington Dulles Havalimanı (IAD) şehir merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Washington Dulles Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için çok sayıda alternatif bulunuyor. Taksi, otobüs, metro, metrobüs, havalimanı servisi ve araç kiralama seçeneklerinden size en uygun yöntemi seçebilirsiniz. Otobüsü tercih ederseniz 981 ve 983 numaralı otobüslere havalimanı önünden binebilirsiniz. Ayrıca havalimanında günün her saati hizmet veren Washington Flyer ile şehir merkezine hızlıca ve güvenilir şekilde gidebilirsiniz. Daha hızlı bir yolculuk yapmak isterseniz metrobüs ya da metro seçeneklerini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden Dulles Havalimanı’na da aynı şekilde size en uygun yöntem ile ulaşabilirsiniz.

Washinton’da Şehir İçi Ulaşım

Dünyanın en iyi toplu ulaşım sistemlerinden birine sahip olan Washington’da şehir içi ulaşım açısından hiçbir sorun yaşamazsınız. Raylı sistem ve otobüsleri oldukça modern ve son teknoloji sistemlerle hizmet veriyor. Washington şehir içinde metro, metrobüs, otobüs gibi ulaşım yöntemlerinden dilediğinizi kullanabilirsiniz. Şehir merkezinde turistik noktaların birbirine yakın olması, yürüyüş ve bisiklet yollarının güvenli olması sebebiyle yürüyerek de şehri keşfetmek oldukça kolay olacaktır. Washington’a seyahat tarihinizi seçtikten sonra, uçak bileti alma sırası geldiğinde, size en uygun Washington uçak bileti www.seyahatim.com’da sizi bekliyor.


 

Washington Havalimanı & Washington Hava Durumu

booked.net