• San Francisco Uçak Bileti

    Amerika Birleşik Devletleri’nin en sıra dışı şehirlerinden, Kaliforniya eyaletinin renkli ve canlı şehri San Francisco; renkli sokakları, festivalleri ve kültürel etkinlikleri ile yıl boyunca capcanlı bir şehir. Türkiye'den San Francisco’ya direkt ve aktarmalı uçuşlar olmak üzere sadece Türk Hava Yolları ile her gün uçak seferleri düzenleniyor. San Francisco’ya direkt olarak yalnızca İstanbul üzerinden uçabiliyorsunuz. 
     
    İstanbul-San Francisco arası direkt uçuşlar yaklaşık 13 saat 40 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden size en uygun San Francisco uçak bileti araması yaparak uçuş sürenizi hesaplayabilirsiniz. San Francisco uçak bileti fiyatlarını seyahatim.com ile karşılaştırarak en ucuz San Francisco uçak biletini hemen bulabilirsiniz.

San Francisco’da Gezilecek Yerler

Sanatın ve kültürün iç içe olduğu San Francisco gezilecek yerler açısından da oldukça fazla alternatif sunuyor. Dünyanın en ünlü köprüleri arasında gösterilen Golden Gate Köprüsü, şehrin birçok noktasından izlenebilen muhteşem bir manzara sunuyor. San Francisco’da gezilecek yerler denince ilk akla gelen yerlerden biri de Pier 39. Bir iskele üzerine inşa edilmiş eğlence merkezinin bünyesinde çok sayıda butik dükkân, mağaza ve restoran bulunuyor. Lombard Street ise San Francisco’nun en çok ziyaret edilen caddelerinden biri.
 
Her gün binlerce kişi tarafından kullanılan, dünyanın en çarpık virajı olmasıyla ünlü ve tek yönlü trafik akışı olan caddeyi takip ederek Hyde ve Leavenworth bölgesine kadar ulaşabiliyorsunuz. Şehrin kalbi konumundaki Union Meydanı, San Francisco halkının buluşma adreslerinden biri. Meydanda yıl boyunca çeşitli konserler, festivaller ve Noel kutlamaları yapılıyor. Sadece bir uçak bileti kadar uzak olduğunuz San Francisco tüm güzellikleri sizi bekliyor. 

San Francisco’da Yaşam

Amerika'nın en büyük 13. şehri, Kaliforniya eyaletinin dördüncü büyük şehri olan San Francisco’nun üç tarafı denizlerle çevrilidir. Dünyanın en çok ziyaret edilen 100 şehrinden 35. sırada yer alan San Francisco, turistik cazibesinin yanı sıra teknoloji devi şirketlerin de merkezinin burada bulunması ile dünyanın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. San Francisco kozmopolit bir şehir olduğu için yemekler de oldukça çeşitli ve farklıdır. Dünya mutfağından lezzetler, yerel tatlar ve sokak lezzetleri arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz.
 
San Francisco’da ılıman okyanusal iklim görülür. En yağışlı dönem olarak bilinen Kasım-Nisan ayları arasında bile hava sıcaklığı 15 derecelerde seyreder. Yağışların en az görüldüğü Mayıs-Ekim ayları arasında hava sıcaklığı 20 derecelere kadar yükselir. Yıl boyunca yüksek sıcaklık farkları görülmez ve sıcaklıklar da aşırı yüksek değildir. Bu yüzden de San Francisco turizm açısından her dönem tercih edilir. 

San Francisco International Havaalanı’ndan Şehir Merkezine, Şehir Merkezinden San Francisco International Havaalanı’na Nasıl Gidilir?

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan San Francisco International Havaalanı (SFO), bölgenin en yoğun ikinci havaalanıdır. San Francisco International Havaalanı, yolcu sayısı bakımından Amerika'daki onuncu en büyük havaalanı, dünyada ise 21. en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir.
 
San Francisco Havaalanı’ndan şehir merkezine taksi, otobüs, tren ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunuyor. Tren yolculuğu için BART hızlı treni, CalTrain ve hava treni AirTrain olarak üç farklı raylı sistem alternatifi mevcut. San Francisco Havaalanı’ndan şehir merkezine otobüs ile ulaşmak isterseniz SamTrans isimli otobüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca havaalanında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayabilir ya da her terminal çıkışında bulunan taksi seçeneğini de merkeze ulaşmak için tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde şehir merkezinden San Francisco Havaalanı’na size en uygun ulaşım yöntemi ile gidebilirsiniz. Tek yapmanız gereken San Francisco uçak biletinizi almanız, tek bir uçak ile ulaşabilirsiniz.

San Francisco’da Şehir İçi Ulaşım

San Francisco’da şehir içi ulaşım için pek çok farklı ulaşım alternatifi vardır.  San Francisco’daki gelişmiş ulaşım ağı sayesinde şehir içi ulaşımda sıkıntı çekmezsiniz. BART isimli raylı sistem, Cable Car ismiyle bilinen nostaljik tramvaylar, metro ve otobüs ile her yere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tek binişlik, günlük ya da haftalık biletler alarak şehir merkezindeki toplu ulaşımları rahatlıkla kullanabilirsiniz. San Francisco’ya seyahat tarihinize karar verdikten sonra www.seyahatim.com üzerinden tüm San Francisco uçak biletlerini kıyaslayıp en uygun fiyatlısını bulabilirsiniz.

 

San Francisco Havalimanı & San Francisco Hava Durumu

booked.net